yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościInicjatywa "Dla czystej wody pitnej i zdrowej żywności" poruszyła szwajcarskich rolników

Inicjatywa “Dla czystej wody pitnej i zdrowej żywności” poruszyła szwajcarskich rolników

„Dla czystej wody pitnej i zdrowej żywności – Brak dopłat do stosowania pestycydów i antybiotyków profilaktycznych” to szwajcarski społeczna inicjatywa dążąca do tego, aby dopłaty bezpośrednie lub dotacje otrzymywały tylko te gospodarstwa, które nie stosują pestycydów oraz profilaktycznych antybiotyków w hodowli zwierząt i trzymają tylko tyle zwierząt ile są w stanie wykarmić bez importowania paszy. Komitet ds. Inicjatywy argumentuje, że dzięki temu woda i żywność staną się ponownie wolne od leków, bakterii opornych na antybiotyki, pestycydów, azotanów i innych toksyn.

https://www.facebook.com/1686366562/videos/10215924881630026/

 

Inicjatywa została zgłoszona 9 lutego 2017 r. Szybko zebrano dla niej wymagane 100 000 podpisów poparcia. Inicjatywę zgłoszono do Rady Federalnej i Parlamentu. Ze względu na COVID-19 jej procedowanie zostało przesunięte. Głosowanie w parlamencie ma odbyć się w 2021 r. Szwajcarscy rolnicy nie pozostawiają suchej nitki na projekcie, który jest ich zdaniem sposobem na pogrążenie krajowego rolnictwa. Jeden z producentów marchwi Egon Scherrer w swoim poście opublikowanym na Facebooku pokazuje, jak wygląda jego produkcja prowadzona dla lokalnego rynku. Informuje przy tym, że po przyjęciu inicjatywy będzie musiał tej produkcji zaprzestać, ponieważ bez środków ochrony roślin nie jest w stanie choćby odchwaścić uprawy. W jego opinii wymagałoby to olbrzymiej liczby roboczogodzin, a pracowników nie ma. Rezygnacja ze środków ochrony roślin oznacza zdaniem rolnika większe zużycie oleju napędowego i większą emisję CO2 przy dodatkowych zabiegach agrotechnicznych. 

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl