Jakie są ceny polskiej rzodkiewki w listopadzie? Co z importem? [14.11.2023]

Uprawa rzodkiewki

Sezon na krajową rzodkiewkę niebawem się zakończy. Niemniej, krajowe warzywo na ten moment wciąż jest dostępne na rynku. Jakie są aktualne ceny?

Wraz z biegiem czasu podaż krajowej rzodkiewki na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach jest coraz niższa. Nie ma oczywiście w tym nic dziwnego, gdyż warunki pogodowe ograniczają możliwości produkcyjne. Dni stały się krótsze, a temperatura niższa.

Warto jednak podkreślić, że producenci wciąż oferują krajowe warzywo. Jak więc przedstawiają się aktualne ceny rzodkiewki? Rolnicy, którzy posiadają polską rzodkiewkę, mogą spodziewać się cen rzędu 2,20-2,50 zł za pęczek. Tyczy się to rynku w Broniszach.

Obniżająca się podaż polskiej rzodkiewki umożliwiła importerom sprowadzenie towaru z zagranicy. Mowa o rzodkiewce z Włoch i Hiszpanii, które to widzimy na rynku już od dłuższego czasu. W tym przypadku ceny oscylują w przedziale 1,40-1,60 zł za pęczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności