Oświetlenie LED w systemie pulsacyjnym

Dzisiaj (16. 02. 2021 r.) w miejscowości Szosa Turecka w gospodarstwie szklarniowym Klaudiusza Kordylasińskiego odbyła się prezentacja pomidorów malinowych uprawianych pod oświetleniem LED w systemie pulsacyjnym, dostarczonym przez firmę PERFAND LED. 

Tomimaru Muchoo – jedyny taki malinowy!

Oświetlenie o zmiennym natężeniu światła naśladuje warunki naturalne, w których promieniowanie słonecznie nie dociera do roślin jednostajnym strumieniem. Cykliczne obniżanie natężenia światła pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego i efektywniejsze wykorzystanie światła o wyższym natężeniu. 
Istotną zaletą tego systemu jest jego energooszczędność – pobór energii jest jeszcze niższy, niż przy wykorzystaniu standardowych opraw LED emitujących światło o stałym natężeniu.

Światło o niskim natężeniu
Światło o wysokim natężeniu

W gospodarstwie w miejscowości Szosa Turecka powierzchnia produkcji pomidorów w technologii modulowanego strumienia światła wynosi 0,5 ha. Uprawę założono na początku października 2020 r., a instalację systemu doświetlania zakończono w połowie listopada i wówczas rozpoczęto doświetlanie. Zdecydowano się na najpopularniejszą w uprawach doświetlanych odmianę Tomimaru Muchoo F1.

POMIDOR LED TOMIMARU MUCHOO
Odmiana Tomimaru Muchoo F1 w uprawie oświetlanej w systemie pulsacyjnym

Zapraszamy na krótki film ze szklarni Klaudiusza Kordylasińskiego zrealizowany podczas spotkania zorganizowanego 16 lutego 2021 r. przez firmę PERFAND LED.
Szerszą relację z tego wydarzenia opublikujemy w kolejnym numerze “Szklarnie Tunele Osłony”.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności