yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościTaka szklarnia jest tylko we Wrocławiu. Zobacz, jak wygląda nowoczesny obiekt

Taka szklarnia jest tylko we Wrocławiu. Zobacz, jak wygląda nowoczesny obiekt [VIDEO]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

We Wrocławiu powstała w pełni zautomatyzowana szklarnia z zespołem laboratoriów. Projekt był niezwykle skomplikowany. Zobacz, jak prezentuje się dziś nowoczesna szklarnia.

Ośrodek Zaawansowanych Technologii Produkcji Ogrodniczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To miejsce łączy w pełni zautomatyzowaną szklarnię z zespołem laboratoriów. Obiekt został zaprojektowany zwłaszcza pod kątem wykonywania różnorodnych doświadczeń, zarówno naukowych, jak i komercyjnych.

Budową ośrodka zajęła się firma Agro-Sur. Projekt uwzględniał konieczność prowadzenia badań, które można połączyć także ze zwykłą produkcją ogrodniczą, co jest niezwykle istotnym elementem, gdyż doświadczenia muszą być wykonywane w kontekście tego, co rzeczywiście dzieje się w warunkach produkcyjnych. Warto ponadto zauważyć, że szklarnia jest w pełni zautomatyzowana, a to pozwala zarządzać klimatem. Obok obiektu znajdują się także laboratoria, które umożliwiają stałe monitorowanie parametrów roślin.

Projekt był skomplikowany ze względu na różnorodność upraw i wielkość szklarni, ale także specjalistyczne urządzenia, które firma Agro-Sur musiała zaprojektować i wyprodukować. Niemniej, efektem współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu jest obiekt, który wyróżnia się szerokimi możliwościami badawczymi. Więcej szczegółów zdradzą eksperci, a konkretnie dr inż. Janusz Mazurek i Łukasz Skupień.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl