yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOstateczny termin na złożenie wniosku o dopłaty i wprowadzenie zmian

Ostateczny termin na złożenie wniosku o dopłaty i wprowadzenie zmian

Kto dostarczył wniosek do 30 czerwca, może liczyć na dopłaty za 2023 rok w pełnej wysokości. Rolnicy, którzy jeszcze tego nie zrobili albo chcą wprowadzić zmiany, mają czas jeszcze tylko dzisiaj. Za każdy dzień opóźnienia kwota dofinansowania będzie jednak pomniejszana o 1 proc. Nabór prowadzony jest wyłącznie za pomocą internetowej aplikacji eWniosekPlus, a eksperci z Ośrodków Doradztwa Rolniczego udzielają bezpłatnej pomocy w wypełnianiu dokumentów.

Do kiedy i jak złożyć wniosek?

Wnioski o przyznanie dopłat można składać wyłącznie przez aplikację eWniosekPlus, dostępną na Platformie Usług Elektronicznych. Termin podstawowy upłynął 30 czerwca. W przypadku dokumentów złożonych po tej dacie kwota dofinansowania jest pomniejszana o 1 proc. za każdy dzień opóźnienia. Natomiast na wprowadzanie zmian we wnioskach bez konsekwencji finansowych rolnicy mieli czas do 17 lipca. Obecnie można jeszcze dokonywać modyfikacji w deklaracjach, ale za zwłokę nakładane są analogiczne 1-procentowe sankcje. Ostateczny termin na składanie wniosków i korekty mija 25 lipca.

Ile wniosków wpłynęło dotychczas? 

Do ARiMR wpłynęło dotychczas nieco ponad 1,24 mln wniosków o przyznanie dopłat w ramach tegorocznej kampanii. Ze statystyk wynika, że o wsparcie w ramach przynajmniej jednego ekoschematu ubiega się ok. 37 proc. wnioskujących. Największą popularnością cieszą się Rolnictwo węglowe (433 tys. wniosków – przodują Lubelszczyzna i Mazowsze) i Dobrostan zwierząt (ok. 94 tys. wniosków – najwięcej na Mazowszu i Podlasiu).

Gdzie szukać pomocy w wypełnianiu dokumentów? 

W wypełnianiu dokumentów bezpłatnie pomagają eksperci z Ośrodków Doradztwa Rolniczego, więc w przypadku wątpliwości związanych z dokumentacją warto rozważyć umówienie się na wizytę u doradcy. Na stronach internetowych ODR-ów w poszczególnych województwach opublikowane zostały informacje dotyczące preferowanych terminów przyjmowania rolników. Ci, którzy nie mają komputerów, mogą liczyć na pomoc pracowników Agencji. Wszelkie wątpliwości można konsultować również za pośrednictwem infolinii, pod nr. tel. 800 38 00 84 lub 22 595 06 11, w dni robocze (w godz. 7:00-19:00) oraz soboty (10:00-16:00).

Źródło: ARiMR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl