Jakie kalafiory i kapusty uprawiać w sezonie 2022 [VIDEO]

Odmiana Almagro (fot. firmowe)

Największy wpływ na wielkość i jakość plonów ma wybór odpowiedniej odmiany. Podjęcie tej strategicznej dla gospodarstwa decyzji jest bardzo istotne. Rafał Żmuda z firmy Syngenta i Hubert Paluch z firmy Florimex podpowiadają na jakie odmiany kapusty i kalafiora warto postawić w sezonie 2022.

Biorąc pod uwagę z jakimi trudnościami zmagali się producenci warzyw w ubiegłym sezonie, warto postawić na niezawodne odmiany w każdych warunkach.

Firma Syngenta stale poszukuje nowych rozwiązań. Staramy się, aby nasze odmiany stawiały czoła problemom, z którymi rolnik napotyka się na swoich plantacjach. Zmęczone stanowiska, coraz większa presja chorób, szkodników i zmienny przebieg pogody – te czynniki mają wpływ na zdrowotność i jakość plonu. W programach hodowlanych firmy Syngenta bardzo dużo uwagi poświęcamy w tworzeniu nowych odmian tolerancyjnych na stresowe warunki uprawy, o wysokiej zdrowotności. Tworzymy nowe rozwiązania, by uprawa warzyw była stabilna, bezpieczna i przewidywalna informuje Rafał Żmuda. 

Na jakie odmiany warto postawić w sezonie 2022 – dowiedzą się Państwo z naszego materiału filmowego. Zapraszamy do obejrzenia:

 

Artykuł promocyjny

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności