Nawożenie i biostymulacja brokułu z Timac Agro [VIDEO]

Timac Agro, to lider produktów biostymulujących na rynku, opartych na wyciągach z alg morskich. Spotkanie brokułowe w miejscowości Błoto (woj. kujawsko-pomorskim) było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą nawozów biostymulujących tej firmy.

Spotkanie brokułowe w miejscowości Błoto było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą nawozów biostymulujących Timac Agro.

Patryk Smoleń specjalista Timac Agro podczas spotkania brokułowego w miejscowości Błoto rekomendował program nawożenia w oparciu o produkty biostymujujące. w początkowej fazie wzrostu roślin, jeszcze na etapie rozsady, polecamy zastosować Fertiactyl Starter, który zawiera m.in. kwasy fulwowe i huminowe oraz nawozy: azot, potas, fosfor. Warto pamiętać, że w produkcji warzyw oferujemy pełną gamę biostymulatorów Timac Agro m.in. linię DNA Performance z gamy Fertileader, w której skład wchodzą preparaty SEACTIV – mówi P. Smoleń. 

W produkcji warzyw firma Timac Agro oferuje pełną gamę produktów biostymulujących DNA Performance, w skład której wchodzą preparaty z serii Seactiv.

Nowa gama produktów DNA Performance od Timac Agro ma przygotować rośliny na warunki stresowe, zapewnić odpowiednie odżywienie roślin, a także pomóc lepiej wykorzystać potencjał genetyczny odmian uprawnych. Produkty te na celu przygotowanie roślin, na warunki stresowe jak np. niskie i wysokie temperatury, stres suszy czy czynniki biotyczne czyli choroby i szkodniki.

W początkowej fazie wzrostu roślin firma Timac Agro oferuje FERTIACTYL®, to płynny nawóz, który stymuluje rozwój systemu korzeniowego i wpływa na lepsze pobieranie składników pokarmowych oraz wody w całym okresie wegetacji. Ponadto poprawia urodzajność gleby i dostępność składników, podnosi odporność roślin na stresy wodne, termiczne i fizjologiczne.

Firma Timac Agro bardzo profesjonalnie podchodzi do kwestii nawożenia roślin, wykorzystując przy tym specjalistyczny sprzęt – fluometr. Jest to urządzenie elektroniczne, które służy do pomiaru stanu odżywienia roślin, określa indeks fotosyntezy oraz pozwala na bardzo szybkie, nawet do kilku tygodni przed wystąpieniem objawów na liściach, określenie rodzaju i stopnia brakujących składników pokarmowych. Pozwala to na szybką interwencję w przypadku wystąpienia niedoboru zastosowania odpowiedniego nawozu dolistnego.

Materiał wideo: ACN

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności