Wchodzimy w strategiczny okres ochrony warzyw i ziemniaków jadalnych

Mączniak rzekomy cebuli
Mączniak rzekomy cebuli

Warunki pogodowe w tym roku przyczyniają się do ogromnego zagrożenia plantacji warzyw i ziemniaków jadalnych.

Wchodzimy w strategiczny okres ochrony warzyw: kapustnych, korzeniowych, cebulowych, dyniowatych, psiankowatych przed najgroźniejszymi chorobami (bakteryjnymi, mączniakami rzekomymi, zarazą ziemniaka na pomidorze, szarą pleśnią, zgnilizną twardzikową, czy alternariozami). Panujące warunki pogodowe sprawiają, że nasilenie wymienionych chorób będzie ogromne. Już dzisiaj ogrodnikom trudno sobie poradzić z chorobami gnilnymi warzyw. Walka z mączniakami rzekomymi cebuli czy ogórków oraz zarazą ziemniaka na pomidorze będzie wymagała intensyfikacji zabiegów, przy czym konieczna będzie rozsądna rotacja – trzeba to zrobić z głową!. Tylko z Programem Ochrony Roślin Warzywnych może się udać!

Program Ochrony Roślin Warzywnych - okładka

Obfite opady i wysoka wilgotność gleby oraz powietrza przy umiarkowanej temperaturze przyczyniają się do ogromnego zagrożenia plantacji ziemniaków zarazą ziemniaka czy alternariozą, ale także innymi chorobami wywołujących zgnilizny, w tym bakteryjnymi. Ponadto populacje stonki ziemniaczanej są niezwykle liczne. Czyli najintensywniejszy i najtrudniejszy okres ochrony ziemniaka przed nami. Trzeba opracować niezwykle skuteczną strategię w celu zabezpieczenia plonu (bulw) przed chorobami i szkodnikami. Z pomocą przychodzi Program Ochrony Ziemniaka.

Program Ochrony Ziemniaka 2020 - okładka

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności