yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWchodzimy w strategiczny okres ochrony warzyw i ziemniaków jadalnych

Wchodzimy w strategiczny okres ochrony warzyw i ziemniaków jadalnych

Warunki pogodowe w tym roku przyczyniają się do ogromnego zagrożenia plantacji warzyw i ziemniaków jadalnych.

Wchodzimy w strategiczny okres ochrony warzyw: kapustnych, korzeniowych, cebulowych, dyniowatych, psiankowatych przed najgroźniejszymi chorobami (bakteryjnymi, mączniakami rzekomymi, zarazą ziemniaka na pomidorze, szarą pleśnią, zgnilizną twardzikową, czy alternariozami). Panujące warunki pogodowe sprawiają, że nasilenie wymienionych chorób będzie ogromne. Już dzisiaj ogrodnikom trudno sobie poradzić z chorobami gnilnymi warzyw. Walka z mączniakami rzekomymi cebuli czy ogórków oraz zarazą ziemniaka na pomidorze będzie wymagała intensyfikacji zabiegów, przy czym konieczna będzie rozsądna rotacja – trzeba to zrobić z głową!. Tylko z Programem Ochrony Roślin Warzywnych może się udać!

Program Ochrony Roślin Warzywnych - okładka

Obfite opady i wysoka wilgotność gleby oraz powietrza przy umiarkowanej temperaturze przyczyniają się do ogromnego zagrożenia plantacji ziemniaków zarazą ziemniaka czy alternariozą, ale także innymi chorobami wywołujących zgnilizny, w tym bakteryjnymi. Ponadto populacje stonki ziemniaczanej są niezwykle liczne. Czyli najintensywniejszy i najtrudniejszy okres ochrony ziemniaka przed nami. Trzeba opracować niezwykle skuteczną strategię w celu zabezpieczenia plonu (bulw) przed chorobami i szkodnikami. Z pomocą przychodzi Program Ochrony Ziemniaka.

Program Ochrony Ziemniaka 2020 - okładka

Katarzyna Kupczak
Katarzyna Kupczak
Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Krakowie. Bezpośrednio po ukończeniu studiów (w 1995 r.), ze specjalnością „ochrona roślin”, podjęła pracę w wydawnictwach – Plantpress Sp. z o.o i Agrosan Sp. z o.o., w których realizuje swą pasję – upowszechnianie wśród rolników wiedzy na temat ochrony roślin. W dorobku redaktorskim, poza licznymi popularyzatorskimi artykułami publikowanymi na łamach czasopism: „Hasło Ogrodnicze”, „MPS Sad”, „Warzywa”, „Szkółkarstwo”, „Farmer”, „Informator Sadowniczy”, ma ponad 50 książek, w tym wiele praktycznych monografii propagujących uprawę roślin sadowniczych, warzywniczych i ozdobnych oraz atlasów chorób i szkodników roślin rolniczych (w tym ogrodniczych). Jej główną wizytówką są wydawane co roku od przeszło dekady autorskie programy ochrony roślin sadowniczych i warzywniczych.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl