Ogromne załamanie pogody w Europie zachodniej, środkowej i południowej

Nad Azją czają się już bardzo ciepłe masy powietrza, które zablokują wędrówkę frontu chłodnego na wschód. W konsekwencji pojawią się ciągłe opady deszczu i śniegu, które utkną od wschodniej Polski po Tatry, Słowację i Alpy.

Na zachodzie Europy znów pojawią się spore nocne przymrozki. Czechy, Słowacja, rejon Alp i południe Polski zostanie przysypane śniegiem do nawet 10-20 centymetrów.

Intensywne opady w Polsce południowej i wschodniej pojawią się już we wtorek rano i potrwają do czwartku wieczora, albo i nawet do piątku. Przez te dni pod chmurami z opadami temperatura wyniesie od 0 do 3 stopni. Będzie bardzo zimno. Dzięki chmurom nie będzie przymrozków.

Łączna suma opadów wyniesie w górach do 50-80 mm- w postaci śniegu. Na południu Polski około 20-40 mm, zaś na wschodzie około 10-30 mm. W centrum do 2-4 mm.

Na zachodzie i północy Polski sucho, tylko lokalnie pokropi. W zamian za pogodne niebo nocami przypłacimy przymrozkami- na szczęście nie będą one duże- do maksymalnie -2 stopni.

Znacznie chłodniej będzie na zachód od Polski, gdzie ponownie słupki rtęci spadną do nawet -5 stopni.

Zupełnie odmienna pogoda panuje w Rosji- w Moskwie kilka dni pod rząd słupki rtęci mają przekraczać 20 stopni. Wiosna zawitała już nawet nad Syberię.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności