yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRosja zwiększyła produkcję warzyw "barszczowych" i ziemniaków

Rosja zwiększyła produkcję warzyw “barszczowych” i ziemniaków

W 2022 r w Rosji odnotowano wzrost produkcji warzyw tzw. barszczowych czyli kapusty, buraków, marchwi i cebuli oraz ziemniaków. Średnio zebrano ich 5% więcej niż w roku 2021. Zwiększenie areału upraw warzyw i ziemniaków było jednym z kluczowych elementów strategii rządowej mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego Rosji. 

Całkowite zbiory ziemniaków wyniosły 7,2 mln to, czyli o 9,1% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zebrano ponad 5,2 mln ton warzyw wobec 5,1 mln ton rok wcześniej (+2%). Zbiory kapusty wyniosły 953,1 tys. ton (+19,3%), buraków – 416,6 tys. ton (+9,3%), marchwi – 841,3 tys. ton (+9,5,1,1%), cebuli – 8,3 mln ton.

Dla rozwoju uprawy warzyw w Rosji wdrażane są działania wspierające produkcję warzyw, w szczególności mechanizm udzielania kredytów preferencyjnych, dotacji i rekompensaty części kosztów bezpośrednich producentów. Szczególną uwagę zwraca się na stymulowanie projektów tworzenia infrastruktury magazynowej.

Źródło: en.potatosystem.ru

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl