Na wschodzie Mazowsza pod ciężarem śniegu łamią się konary drzew. Występują masowe awarie w dostawach energii elektrycznej

Tunele śnieg

Na wschodzie Mazowsza pod ciężarem śniegu łamią się konary drzew. Występują masowe awarie w dostawach energii elektrycznej. Niebezpieczna pogoda we wtorek zacznie stopniowo obejmować cały kraj.

Kilka dni temu na Mazowszu, południu Podlasia i północy Lubelskiego spadł śnieg. Z racji ujemnej temperatury i kolejnych opadów na wschodzie Mazowsza śniegu gwałtownie przybywa powodując w kilku powiatach masowe awarie w dostawach energii elektrycznej. Niektóre miejscowości od kilku dni są odcięte od dostaw światła. Niestety pogoda będzie się nadal pogarszać obejmując coraz większy obszar kraju.

We wtorek nadal mroźna pogoda utrzyma się na wschód od Wisły. Dodatkowo padać ma tam śnieg. Nad resztą kraju deszczowo, jednak z każdą godziną ma być coraz chłodniej i we wtorek wieczorem na drogach całej Polski pojawi się gołoledź.

W środę całą Polskę przykryje fala arktycznego powietrza. W najbardziej śnieżnych regionach Polski czyli w powiecie Siedleckim, Sokołowskim, Mińskim, Węgrowskim, Hajnowskim, Biała Podlaska, Bielsk Podlaski, Ciechanów, Ostrołęka temperatura spadnie do nawet -12 stopni Celsjusza.

Nawet w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci nigdzie nie wzrosną powyżej 0 stopni.

Kolejne godziny przyniosą kolejny niż, ocieplenie, duże ilości opadów i z czwartku na piątek silne porywy wiatru do nawet 85 km/h.

Po przejściu niżu nastąpi kolejne ochłodzenie z przelotnymi opadami śniegu a nawet burzami śnieżnymi z bardzo silnym wiatrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności