yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny pomidorów na rynku hurtowym w Broniszach

Aktualne ceny pomidorów na rynku hurtowym w Broniszach [04.11.2022]

Wraz z biegiem czasu ceny pomidorów na rynku hurtowym w Broniszach stały się nieco wyższe. Warto jednak pamiętać, że wśród ofert znajduje się niestety szeroka gama produktów importowanych, które niewątpliwie stanowią niemałą konkurencję…

Zacznijmy od polskich pomidorów szklarniowych. Warzywo pochodzące z upraw całorocznych uznawane jest za produkt nieco gorszej jakości, przez co cena oferowana producentom w ramach wynagrodzenia przedstawia się na niższym poziomie. Mogą oni bowiem oczekiwać stawek rzędu 6,00-7,00 zł za kilogram. W przypadku doświetlanych upraw jesiennych sytuacja wygląda natomiast zupełnie inaczej. Mowa o cenach dochodzących nawet do 11,00 zł za kilogram. Warto jednak zauważyć, że koszty produkcji są tutaj bardzo wysokie. Z tego też względu pomidorów pochodzących z upraw założonych na sezon zimowy jest stosunkowo niewiele.

Tak jak wspominaliśmy, producenci muszą niestety liczyć się również z obecnością importowanego warzywa z Turcji oraz Flandrii. Pomidory tureckie sprzedawane są obecnie w granicach 5,00-6,00 zł za kilogram. Wśród ofert możemy jednak napotkać produkt bez szypułki, który sprzedawany jest jeszcze taniej, gdyż mowa o cenach oscylujących na poziomie 4,00-4,50 zł. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się również pomidory flandryjskie (Belgia). W tym przypadku stawki osiągają pułap 7,00 zł.

Na koniec warto wspomnieć jak kształtuje się sytuacja, jeśli chodzi o pomidory gruntowe. Większość upraw została już zlikwidowana. Co za tym idzie… W alejkach na rynku hurtowym w Broniszach zniknęli producenci posiadający warzywo w swojej ofercie. Handel odbywa się aktualnie bezpośrednio pomiędzy hurtownikiem i rolnikiem. Tyczy się to pomidorów, które zostały odłożone do krótkiego przechowania. Stawki natomiast oscylują na poziomie 80,00 zł za 18 kilogramową skrzynkę, czyli 4,44 zł za kilogram. Skala jest jednak już dość niewielka, przez co ceny mogą się różnić w zależności od wielu czynników.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl