yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCena pomidorów i ogórków jest stabilna, niemniej, wciąż dość niska

Cena pomidorów i ogórków jest stabilna, niemniej, wciąż dość niska [20.05.2022]

Słoneczne i ciepłe dni, które przyniósł nam maj spowodowały, że już na początku miesiąca cena pomidorów i ogórków niestety poszybowała w dół. Niemniej, od pięciu czy sześciu dni cena jest dość stabilna. Jakich stawek możemy oczekiwać na rynku hurtowym w Broniszach?

Zacznijmy od pomidorów. Początki handlu wydały się dość mocno obiecujące. Jednak z czasem, gdy produktu zaczęło pojawiać się coraz więcej, ceny dość drastycznie poszybowały w dół. Jeszcze nie tak dawno temu wielu producentów obawiało się widząc zaistniałą sytuację – podaż wzrosła a ceny były z każdym dniem mniej satysfakcjonujące. Niemniej, od około tygodnia stawki ustabilizowały się, niestety pozostając na niskim poziomie. Ile więc możemy oczekiwać? Zarówno w przypadku zwykłego pomidora jak i pomidora malinowego uzyskamy od 5 do 8 zł za kilogram. Najczęstszą ceną jest jednak 35-38 zł za 6 kilogramowy karton, czyli w przeliczeniu 5,83-6,33 za kilogram.

Ceny ogórków niestety zatrzymały się na niższym poziomie. Stawki w przypadku ogórka szklarniowego zaczynają się na 3,5 zł a kończą na 4,5 zł za kilogram. Warto tutaj wspomnieć, że rok temu w tym samym przedziale czasowym również warzywo zaliczyło dołek i miało dosłownie taką samą cenę. Niemniej, aktualnie zmagamy się z o wiele większymi kosztami produkcji, przez co sytuacja wygląda szczególnie niekorzystnie. Takiego stanu rzeczy można upatrywać w szczycie podaży i warto mieć na względzie, że sytuacja może się zmienić lada dzień. Nieco więcej otrzymamy natomiast za ogórka gruntowego – 4-5 zł za kilogram.

Stawki ogórków są zależne również od odmiany. Jaśniejsze są delikatnie droższe i w detalu możemy próbować sprzedać produkt za 6 zł, gdzie ceny ciemnych oscylują w graniach zaledwie 4 zł.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl