yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościImport z Hiszpanii rozpycha się na rynku. Aktualne ceny papryki

Import z Hiszpanii rozpycha się na rynku. Aktualne ceny papryki [07.11.2023]

Krajowa papryka pojawia się na rynku w Broniszach w coraz mniejszych ilościach. Sezon się kończy, a dostawy stały się nieregularne. Fakt dostrzegli importerzy, którzy sprowadzają towar z Hiszpanii. Jak przedstawiają się aktualne ceny?

Sezon na krajową paprykę, tak jak wspominaliśmy w poprzednim artykule, powoli dobiega ku końcowi. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach podaż stała się zmienna, nieregularna. Ilość towaru zależy od danego momentu. W wielu gospodarstwach producenci przygotowują tunele na kolejny sezon. Jak natomiast wyglądają aktualne ceny papryki?

Coraz ciężej wskazać cenę papryki, a to wynika oczywiście z nieregularnych dostaw. Niemniej, producenci mogą spodziewać się cen, które zamykają się w przedziale 6,00-9,00 zł za kilogram. Wiele zależy tutaj od podaży w danym momencie, a także samej jakości produktu. Odbiorcy zwracają uwagę na sposób pakowania, a także wyrównanie papryki.

Warto zauważyć, że na rynku już pod koniec października pojawił się import. Mówimy tutaj o papryce, którą importerzy sprowadzają z Hiszpanii. Początkowo do Polski trafiała tylko papryka żółta, jednak aktualnie dojeżdża również czerwona. Importowane warzywo kosztuje na ten moment 40,00-50,00 zł za 5 kilogramów, czyli 8,00-10,00 zł za kilogram. Towar z zagranicy coraz częściej możemy również napotkać w popularnych marketach.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl