yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualna sytuacja na rynku brokułu, kalafiora i kapusty. Jakie są ceny?

Aktualna sytuacja na rynku brokułu, kalafiora i kapusty. Jakie są ceny? [21.06.2023]

Ceny brokułu, kalafiora i kapusty tradycyjnie się ze sobą zrównały i zamykają się w tym samym przedziale. Wiele zależy jednak od podaży w danym monecie…

Obecnie producenci brokułów, kalafiorów oraz młodej kapusty, którzy oferują warzywa na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, mogą najczęściej spodziewać się cen w przedziale 4,00-6,00 zł za sztukę.

W tym wszystkim wiele zależy od podaży w danym momencie. Zdarza się, że na placu jest wielu producentów i w tej sytuacji ceny spadają do 4,00 zł. Gdy zostaje dwóch lub trzech rolników, stawki wzrastają do 6,00 zł.

Warto zaznaczyć, że producenci kalafiorów i brokułów niestety nie zawsze mają możliwość trzymania cen na nieco wyższym poziomie. Warzywa są podatne na czynniki zewnętrzne i muszą zostać sprzedane od razu po ścięciu.

Najbliższe tygodnie pozostają ponadto bardzo niepewne. W całym kraju panują dotkliwe upały, a słońce mocno oddziałuje na rośliny. Nie wspominając o potęgującej się suszy, która zmusza rolników do częstego nawadniania upraw.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Może się więc okazać, że utrzymanie plantacji w nienagannym stanie będzie po prostu niemożliwe. Wszyscy niestety wiemy, jak trudno utrzymać najwyższą jakość przy złej pogodzie… Skutkiem tego mogą być rozbieżności cenowe.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl