yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOgień strawił halę oraz maszyny… Tragedia w gospodarstwie warzywniczym

Ogień strawił halę oraz maszyny… Tragedia w gospodarstwie warzywniczym

Spalona hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni 2000 metrów kwadratowych, doszczętnie zniszczone maszyny i linie produkcyjne… Skutek pożaru gospodarstwa warzywniczego w Nowym Nakwasinie. Gospodarz w tym samym czasie uległ wypadkowi samochodowemu. Całe szczęście, nikt nie doznał większych obrażeń. Niemniej… To wciąż olbrzymia tragedia.

Jak relacjonuje jeden ze strażaków, dnia 9 lipca około godziny 17:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie gospodarstwa ogrodniczego w miejscowości Nowy Nakwasin gm. Koźminek.

Pierwszy przybyły na miejsce zastęp z OSP Koźminek stwierdził, że pożarem objęte jest wydzielone pomieszczenie przed szklarnią (magazynowo-produkcyjne), ogień wydostawał się ponad dach kryty blachą, występowało silne zadymienie utrudniające ocenę rozmiarów budynku.

Na miejscu znajdował się właściciel budynków z widocznym urazem głowy. Z uzyskanych od niego informacji wynikało, że doszło również do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i naczepy pojazdu ciężarowego. Auto osobowe znajdowało się na boku z oznakami kolizji. Wewnątrz pojazdu nie było innych poszkodowanych osób, a kierujący samodzielnie wyszedł przed przybyciem zastępów na miejsce zdarzenia.

Niszczycielską siłę próbowało powstrzymać wiele zastępów strażaków, zarówno z powiatu kaliskiego, jak i spoza niego. Finalnie udało się to osiągnąć, jednak straty są niepodważalnie ogromne. Spłonęła hala magazynowo-produkcyjna, a także znajdujące się w niej maszyny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl