yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDzień Ziemniaka w Żelaznej

Dzień Ziemniaka w Żelaznej

Na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Żelaznej 13 lipca odbyła się 16. edycja Ogólnopolskiego Dnia Ziemniaka, którego współorganizatorem była firma Bayer Polska. Impreza skierowana była głównie dla producentów zaopatrujących rynek przetwórczy. Ponadto była okazją do dyskusji z największymi specjalistami w branży rolniczej.

W części wykładowej Dr Yury Danilevich (Bayer Białoruś) mówił o rynku ziemniaka w Rosji i Białorusi oraz o technologii uprawy i ochrony tego gatunku. Dużym zainteresowanie cieszyło się wystąpienie Dr Anety Chałańskiej (NEFscience.pl) na temat nicieni w uprawie ziemniaków (rodzaje, szkodliwość działania, zwalczanie). Z kolei Radosław Suchorzewski z firmy Bayer Polska przedstawił dwa nowe produkty: Emesto Silver 118 FS (specjalistyczna zaprawa przeciwko Rizoktoniozie, która ponadto ogranicza występowanie parcha srebrzystego i grzyby z rodzaju Fusarium i Phoma) i Bandur 600 SC (herbicyd selektywny, o działaniu kontaktowym, występujący w formie koncentratu do sporządzania zawiesiny wodnej).

Na przygotowanych poletkach pokazowych producenci ziemniaków mieli okazję do wymiany doświadczeń ze specjalistami firm branżowych. Dyskusje przy plantacjach ziemniaczanych skupione były przede wszystkim na ochronie chemicznej tej uprawy. Nie brakowało także tematów związanych z nawożeniem lub wyborem odmian.

Więcej informacji na łamach miesięcznika “Warzywa”

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Anna Wilczyńska; fot. A. Andrzejewska, A. Wilczyńska

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl