Targi Fruit Logistica – nie tylko owoce

Berlińskie targi Fruit Logistica, które odbywały się w tym roku od 7 do 9 lutego przyciągnęły wyjątkowo dużą liczbę zwiedzających z różnych zakątków świata. W kilkunastu halach wystawowych swoją ofertę zaprezentowało ponad 3 tys. firm z 84 krajów.

Było wiele firm oferujących owoce – przede wszystkim jabłka i gruszki, ale również pestkowe i jagodowe oraz wiele różnych gatunków i odmian owoców cytrusowych. Promowały się firmy reprezentujące producentów i szkółkarzy, a także handlowcy oraz producenci środków do produkcji m.in. nawozów, środków ochrony roślin czy opakowań.

Poza owocami obecne były również licznie firmy hodowlano-nasienne z ofertą nasion warzyw. Promowały one nowości odmianowe, ale też propozycje różnych dań z warzyw czy sposoby pakowania warzyw. Oprócz standardowej oferty na prawie każdej ekspozycji można było zobaczyć ciekawe kombinacje z odmianami warzyw o nietypowych barwach, rozmiarach czy kształtach, np. sałaty o nakrapianych liściach, żółte i fioletowe róże brokułu w kolorowych mieszankach, mini ogórki i marchwie, białe, bordowe i czerwone rzodkiewki i wiele innych.

Z firmy, które są obecne również na polskim rynku były m.in.: Bejo Zaden, Cora Seeds, Enza Zaden (Vitalis Organic Seeds), Hazera, ISI Sementi, Rijk Zwaan, Sakata, Seminis, Syngenta, Takii Seed. Zaprezentowano też sporą ofertę maszyn warzywniczych od specjalistycznych siewników, sadzarek i pielników, po kombajny do zbioru oraz maszyny wchodzące w skład linii służących do przygotowywania warzyw do sprzedaży.

Aleksandra Andrzejewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności