Growtech Eurasia 2016

Growtech Eurasia to odbywające się corocznie w Antalyi (Turcja), wiodące międzynarodowe targi rolnicze obejmujące w dużej mierze uprawy i technologie szklarniowe. Tegoroczna, 16. już edycja rozpoczęła się 30 listopada i potrwa do 3 grudnia.


Na powierzchni 50 tys. m2 można zobaczyć ponad 700 wystawców z 30 krajów świata oferujących ogrodnikom materiał siewny, rozsady, nawozy, środki ochrony roślin i produkty biologiczne, maszyny i urządzenia, systemy nawadniania, a także opakowania, doradztwo i usługi oraz nowe technologie. W tym roku wystawa podzielona została na 4 kategorie produktów i usług: ● „Nawadnianie i technologie szklarniowe”; ● „Odżywianie i ochrona roślin”; ● „Ciągniki i maszyny rolnicze”; ● „Nasiona”.

Organizatorzy przewidują, że w tym roku wystawę odwiedzi ponad 80 tys. osób (z 80 krajów świata).

Growtech Eurasia to targi skierowane głównie do ogrodników działających na dużym obszarze Europy Południowo-Wschodniej i Bałkanów aż po kraje Bliskiego Wschodu i tych produkujących owoce i warzywa od Afryki Północnej aż do Turcji. Umiejscowienie targów także nie jest przypadkowe. Rejon Antalyi cechuje ogromny potencjał produkcyjny, duży areał i szeroki zakres produkcji ogrodniczej, głównie pod osłonami. Prawie 18% powierzchni stanowią uprawy rolnicze. 83% tureckich upraw szklarniowych oraz ponad 50% tureckich upraw tunelowych zlokalizowanych jest w tej prowincji. Największa produkcja spod osłon dotyczy pomidorów, uprawiane są także ogórki, papryka, bakłażany.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności