yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKinga wyhodowała największego ziemniaka w Wielkopolsce

Kinga wyhodowała największego ziemniaka w Wielkopolsce

W miniony weekend ten ziemniak wygrał konkurs: “Na największą wielkopolską pyrę i najsmaczniejsze jadło z pyry”. Wyprodukowała go pani Kinga Włodarz, wraz z jej rodzicami. Ziemniak ważył 2 kg i 22 g!

Oczywiście takie rozmiary bulw ziemniaka nie są codziennością, więc jest to naprawdę wyjątkowa pyra. Pomimo, że aktualny sezon nie należał do najłatwiejszych w uprawie. Ze względu na wysoką presję patogenów i szkodników, co znacznie utrudniało skuteczną ochronę – informuje pani Kinga na swoim profilu na Linkedin.
 
Kinga Włodarz wyprodukowała największego ziemniaka w Wielkopolsce. źródło: LinkedinDo najbardziej znanych odmian w Polsce należą: ‘Gala’, ‘Lord’, ‘Denar’, ‘Vineta’, ‘Tajfun’ oraz ‘Irga’* (*o charakterystycznym białym miąższu) – do wyboru mamy bardzo dużo odmian z zarówno polskich jak i zagranicznych hodowli. Co ciekawe mój ziemniak gigant pochodził z polskiej hodowli, odmiana ‘Mazur’ (Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka w Strzekęcinie) zostawiając swoją konkurencję podczas konkursu daleko, daleko w tyle… – informuje pani Kinga na portalu Linkedin.

Gratulujemy!

Źródło: Kinga Włodarz, linkedin.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl