Rosja znosi kolejne zakazy importu warzyw. Brakuje pomidorów i ziemniaków

Kilka dni temu informowaliśmy, że Rosja zaczęła łagodzić wcześniejsze zakazy importu. Rzecz jasna zaczęło brakować wielu produktów… Aktualnie Rosjanie znoszą kolejne zakazy.

Jeszcze kilka tygodni temu Rosjanie zakazywali importu warzyw i owoców z kolejnych krajów. Powodem miały być względy fitosanitarne – importowane produkty miały nie spełniać wymagań. Jak widać, w obliczu niedoborów sytuacja może ulec szybkiej zmianie.

W Rosji najbardziej brakuje pomidorów. Zdjęto zakaz ich importu z Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Białorusi, Kirgistanu, Turkmenistan i Uzbekistanu. W przypadku tureckich pomidorów zwiększono kontyngent importowy z 300 do 350 tys. ton.

Brakuje również papryki – zdjęto zakaz importu z Turcji, Białorusi, Kirgistanu i Turkmenistanu. Kolejne kroki dotyczą ziemniaków – mimo wcześniejszych zakazów dziś można je importować z Egiptu i Bangladeszu.

Źródło: fruitveb

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności