yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSeminarium sałatowo-rzodkiewkowe w Majkowie

Seminarium sałatowo-rzodkiewkowe w Majkowie

W piątek, 13 stycznia, odbyło się spotkanie dla producentów sałaty i rzodkiewki w Majkowie Dużym k. Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia była firma Enza Zaden przy współpracy partnerów branżowych Yara Poland, Koppert, Grupy Producentów Rozsad Krasoń.

Na spotkanie w Majkowie przybyło wielu producentów sałaty i rzodkiewki. Wiele informacji na temat odmian tych gatunków przekazał Piotr Pietrzak z firmy Enza Zaden.

Piotr Pietrzak Enza Zaden Poland

Z asortymentu sałaty wyróżnił wiele typów, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością konsumentów: rzymskie (Kilnsley, Colbiana), mini rzymskie (Xavira, Xoana, Ximenes), Lollo Bionda (Brietta, Villi), Lollo Rosa (Azirka, Lea).

Sałata rzymska

Wśród sałaty kruchej (tzw. lodowej) do uprawy wiosną na uwagę zasługują odmiany: Damion, Napelo, Rodolfo. Z kolei latem najlepiej sprawdzają się Gardist, Danilo, Salvio.

Sałata lodowa

Do uprawy jesienią polecono cztery odmiany sprawdzone i cenione przez producentów z tego regionu: Casemiro, Philemo, Napelo, Celist.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Sezon wczesnych sałat masłowych zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto zapoznać się z najnowszymi trendami odmianowymi. W tym asortymencie firma Enza Zadan jak zawsze ma wiele do powiedzenia. Z odmian polecanych do uprawy w tym sezonie to: Strecha, Fairly, Casey, Ilona, Fusandra, Jones.

Sałata masłowa

Z kolei w otwartym gruncie najlepiej sprawdzają się: Analena, Aferdita, Takoda, Ilona, Dicata, Vitrine, Fusandra.

Drugi z omawianych gatunków to rzodkiewka. Wczesnością i bardzo dobrym wyrównaniem cieszy się odmiana Dzoura. Długim oknem zbiorczym może pochwalić się odmiana Sarita.
Podczas spotkania P. Pietrzak mówił również o innych “pewniakach”, które doskonale sprawdzają się w całej Polsce tj.: Escala, Celesta.

Na spotkaniu z producentami poruszono również tematy nawożenia (Yara Poland), ochrony (Koppert) oraz rozsady sałaty produkowanej przez profesjonalistów (GPR Krasoń).

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl