Elite Onion Club w Turzanach

6 września w ramach Elite Onion Club zorganizowano kolejne spotkanie „Cebula bez tajemnic”. Jego organizatorami były firmy Hazera, BASF, ADOB oraz Agrarada a gospodarzami spotkania Maria i Andrzej Weber gospodarujący w Turzanach.

Pomimo trudnych warunków pogodowych licznie przybyli producenci wsłuchiwali się w rekomendacje Piotra Manisty oraz Michała Lewandowskiego względem doboru odmian cebuli do uprawy na kolejny sezon. 
 
Zainteresowanie wzbudzały także kolejne informacje, przedstawione przez Macieja Witę, na temat najnowszych rozwiązań i zaleceń w ochronie cebuli produktami BASF. 
W dalszej części spotkania „ABC nawożenia cebuli – przygotowanie do zbioru i przechowywania” omówił Włodzimierz Prus z firmy ADOB. 
 
W temacie przechowywania – odpowiednich warunków, utrzymania jakości czy ograniczenia strat – można było porozmawiać z Radosławem Dziemiańczykiem, specjalistą z tego zakresu w firmie Agrarada.
Tekst i zdjęcia: Marcin Bartczak

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności