yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUkradli 750 litrów oleju napędowego. Po kilku godzinach chcieli je zwrócić…

Ukradli 750 litrów oleju napędowego. Po kilku godzinach chcieli je zwrócić…

W pierwszych dniach marca dwóch mężczyzn, poruszających się pożyczonym busem, ukradło 750 litrów ropy, która magazynowana była w beczkach na prywatnej posesji. Część ropy sprzedali. Natomiast, gdy dowiedzieli się do kogo należała, wrócili na miejsce kradzieży i oddali pozostałe beczki z zawartością.

W pierwszych dniach marca br. Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu, zostali powiadomieni przez mieszkańca miasta o kradzieży 750 litrów paliwa z terenu jego posesji. Ropa składowana była w trzech 200-litrowych beczkach i dwóch mniejszych, a służyć miała do tankowania sprzętu rolniczego. Zgłaszający magazynował paliwo w pomieszczeniu piwniczym oddalonym od zabudowań mieszkalnych, a straty wycenił na kwotę blisko 6000zł.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że sprawcy kradzieży poruszali się pojazdem typu bus, a po załadowaniu beczek odjechali w stronę centrum miasta.

Jeszcze tego samego dnia, Dyżurny złotowskiej jednostki otrzymał informację od właściciela skradzionej ropy, że ten jedzie za busem, który wcześniej był na jego posesji i mógł dokonać kradzieży. Kierowcą pojazdu miał być młody mężczyzna, który po przejechaniu kilku kilometrów uciekł.

Funkcjonariusze KPP Złotów ujawnili wskazany pojazd, który stał zaparkowany na terenie gminy Złotów przy jednej z posesji. Przestrzeń ładunkowa pojazdu była pusta, wyczuwalny był jedynie specyficzny zapach oleju napędowego. Ustalono, że właściciel busa wypożyczył go koledze, który przed przyjazdem mundurowych oddał auto.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Do sprawy zatrzymano 27-letniego mieszkańca gminy Złotów, który pożyczył busa i miał mieć związek z kradzieżą. W trakcie przesłuchania przyznał się, że działając wspólnie z kolegą dokonali kradzieży paliwa, które częściowo sprzedali. Gdy zorientowali się do kogo należą beczki, pojechali je oddać.

Mundurowi sprawdzili miejsce składowania beczek, gdzie wraz z właścicielem posesji potwierdzili, że beczki z ropą wróciły na miejsce. Obaj złodzieje odpowiedzą za kradzież mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 52-letni mieszkaniec Jastrowia, który odkupił kradzioną ropę, usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Złotów

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl