yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNastał grudzień, a polska papryka wciąż na rynku. Jakie są aktualne ceny?...

Nastał grudzień, a polska papryka wciąż na rynku. Jakie są aktualne ceny? [01.12.2023]

Nastał grudzień, jednak na krajowym rynku wciąż dostępna jest papryka z polskich gospodarstw. Ilość, jak na ten okres, pozostaje stosunkowo wysoka. Oczywiście, napotkamy również produkt importowany. Jak wyglądają ceny?

Tegoroczny sezon paprykowy trwał zauważalnie dłużej na wzgląd stosunkowo wysokich temperatur. Niektórzy producenci zdecydowali się wydłużyć produkcję o dodatkowe zbiory. Obecnie nastał grudzień, natomiast okoliczni plantatorzy wciąż oferują polską paprykę. Warto zaznaczyć, że są to niemałe ilości, gdyż pojawiają się dostawy rzędu 1 tony.

Tyczy się to rzecz jasna rynku hurtowego w podwarszawskich Broniszach. Producenci informują, że udało się im przechować paprykę i najprawdopodobniej będzie ona dostępna również w przyszłym tygodniu. Przedział cenowy zależy od jakości i jest dość szeroki. Najmniejsze sztuki lub te posiadające widoczne wady wiążą się z niższymi stawkami, które zaczynają się już od 3,00 zł za kilogram. Pułap cenowy kończy się z kolei na 9,00 zł za kilogram w przypadku papryki o najwyższej jakości, układanej w kartonach.

Wśród ofert, tak jak wspominaliśmy, występuje również import. Importerzy sprowadzają paprykę z Hiszpanii, a w ostatnim czasie pojawił się również produkt z Turcji. W pierwszym przypadku ceny oscylują na poziomie 11,00 zł za kilogram. Towar z Turcji kosztuje natomiast 7,00-9,00 zł za kilogram. Wiele zależy tutaj bowiem od kalibru.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl