Wahania cen bobu. Ile mogą oczekiwać producenci? [01.07.2022]

Bób na rynku hurtowym Bronisze

Wraz z biegiem sezonu sytuacja producentów bobu niestety uległa znaczącemu pogorszeniu. Stawki w dużej mierze zależą od podaży w danym dniu a także jakości, którą z uwagi na warunki pogodowe, znacznie ciężej utrzymać na wysokim poziomie. Jak kształtuje się aktualna sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach?

Producenci uprawiający bób muszą liczyć się z wieloma czynnikami, które w aktualnym roku znacząco utrudniają produkcję. Pomijając zwiększone koszty produkcji i problemy z pozyskaniem odpowiedniej ilości pracowników, pozostają coraz gorsze warunki pogodowe. A należy pamiętać, że bób to warzywo charakteryzujące się delikatnością, przez co nie trudno by się zepsuł i zgnił. Szczególnie, jeśli temperatury dochodzą do tak wysokiego poziomu, jak mogliśmy zauważyć w ostatnich dniach.

Jakich cen możemy spodziewać się na rynku hurtowym? Stawki, na które mogą liczyć producenci, oscylują w granicach 7,00-9,00 zł za kilogram. Niemniej, tak jak wspominaliśmy, wszystko zależy od jakości. W przypadku, w którym warzywo jest jednobarwne, jasnozielone możemy oczekiwać wyższych cen rzędu 9,00 zł. Zdarza się jednak, że widoczne są przebarwienia, które mogą świadczyć o przegrzaniu czy zbyt długim przechowywaniu, co automatycznie zaniża ceny do 7,00 zł.

Na uwagę zasługuje również fakt, że mniej więcej w ciągu 10 najbliższych dni na rynku powinien pojawić się bób polowy. Spowoduje to znaczny wzrost podaży i automatycznie pociągnie za sobą ceny warzywa, na które będą mogli liczyć producenci. Wzrost podaży to niestety niższe ceny…

Related Posts

  1. Ceny młodych warzyw rynek hurtowy Bronisze
  2. Protest rolników w Warszawie

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności