yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWłoscy producenci niszczą radicchio z powodu braku zamówień zza granicy

Włoscy producenci niszczą radicchio z powodu braku zamówień zza granicy

Pole pełne radicchio  gotowego do zbioru, na którym pojawia się traktor, który niszczy rośliny. Takie wideo udostępniają na Facebooku  producenci z Chioggii w północno-wschodniej części Włoch. W ciągu kilku dni obrazy, które w pewnym momencie pokazują  rolnika wyjaśniającego, że „wyrzucamy, bo uzyskiwane ceny nie pokrywają kosztów zbioru ” – zostały udostępnione przez użytkowników mediów społecznościowych, uwypuklając problem silnie odczuwalny w okolicach Wenecji.

 Rynek „czerwonego złota” jak nazywane jest radicchio został zablokowany ze względu na ceny sprzedaży niższe od kosztów zbioru i dostawy. W przypadku gospodarstw szacuje się, że obecnie odbierana jest mniej niż jedna trzecia tego towaru, który zwykle sprzedają w tym okresie.
 
Nagranie z likwidacji upraw Radicchio można zobaczyć tutaj
 
„Zaczęliśmy zbierać plony około dziesięć dni temu, ale zamówień, które zwykle pochodzą głównie z zagranicy nie ma, dlatego musimy niszczyć radicchio”, wyjaśnia Guido Boscolo Bielo. „Hurtowo np. w Mercato di Brondolo dają nam 0,2 euro/kg podczas gdy koszt produkcji około 1 euro/kg. Nasze firmy zaczynają inwestować już w grudniu; od miesięcy ponosimy koszty, nie zarabiając euro. Inwestycja w produkcję korzenia radicchio Chioggia została obliczona na około 10 tysięcy euro na hektar.
Producenci z regionu dla których radicchio to podstawowa uprawa są w bardzo trudnej sytuacji. Liczą na jej poprawę w najbliższych tygodniach zanim w maju zacznie się sezon na wczesną marchew, którą również produkują
za italiafruit.net

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl