Włoska afera z „podrabianym” koncentratem pomidorowym

Media we Włoszech rozpisują się o głośnej aferze z „podrabianym” koncentratem pomidorowym. Egipski koncentrat sprzedawany był jako produkt włoski. Dodatkowo jak okazało się po badaniach, w koncentracie były przekroczone normy pozostałości.

Włosi są przeczuleni na fałszownie faktycznego pochodzenia produktów owocowo-warzywnych. Szczególnie dotkliwe kary grożą, jeśli okazuje się, że owoc lub warzywo sprzedawane jako włoskie tak naprawdę pochodzi z innego kraju. Ostatnie śledztwo zakończyło się aresztowaniami, konfiskatą miliona euro i grzywną w wysokości 275 tys. euro.

Wszystko zaczęło się w 2021 roku, kiedy skonfiskowano ponad 800 ton koncentratu pomidorowego zawierającego przekroczone normy pozostałości. Koncentrat, który częściowo znalazł się już na rynku sprzedawany był jako włoski, natomiast okazało się, że pochodził z Egiptu.

Czytaj także: Skonfiskowano 821 ton koncentratu pomidorowego o wartości miliona euro

W toku śledztwa wyszły na jaw inne fakty. Udziałowców firmy oskarżono również o nękanie pracowników. Otrzymywali oni 4,35 euro za godzinę i często byli zmuszani do znacznego przekraczania czasu pracy.

Źródło: greenme.it

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności