yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBocheńskie pomidory - początek owocowania - 6.05.2022 r.

Bocheńskie pomidory – początek owocowania – 6.05.2022 r. [VIDEO]

W Bochni, w pięknej i malowniczej lokalizacji znajdują się obiekty foliowe rodziny Kłósek, w których uprawiany jest bogaty asortyment pomidorów. Producenci wybierają sprawdzone odmiany, które są kluczem ich sukcesu. 

W polskich obiektach uprawowych od lat dużą popularnością cieszyły się pomidory czerwone, mięsiste, które mają stałą pozycję na naszym rynku. Ich uprawa cieszy się powodzeniem m.in. na południu Polski. W pierwszym tygodniu maja odwiedziliśmy rodzinne gospodarstwo państwa Kłósków, w którym uprawiane są pomidory m.in. Extradena F1.

Historia naszego gospodarstwa sięga lat ’70 ub.w., kiedy to rodzince postawili pierwszą szklarnię, następnie drugą w typie bułgarskim. Kiedy z braćmi przejęliśmy gospodarstwo, postawiliśmy nowe obiekty. Jeden z nich – Łukasz – zajmuje się produkcją nowoczesnych tuneli foliowych FARMER. W tej chwili jesteśmy w jednym z takich tuneli, w którym uprawiana jest odmiana Extradena F1, o czerwonych mięsistych owocach. Extradena F1, jest łatwa w obróbce i prowadzeniu, doskonale wiąże owoce i nie odchyla się od sznurka. Nasi konsumenci doceniają jej smak, intensywną barwę owoców, atrakcyjną szypułkę – mówi Tomasz Kłósek. Producenci z Bochni samodzielnie produkują rozsadę. Rośliny zapylane są przez trzmiele. Prowadzona jest biologiczna ochrona roślin, nad którą czuwa ogrodnik. Rośliny uprawiane są na matach Hortisil. Wśród bogatego asortymentu pomidorów są m.in. malinowe (Malduo F1, Maluno F1, Malturbo F1) oraz śliwkokształtne (Romanella F1). Producentów z Bochni zaopatruje Zbigniew Kącki z firmy Agrochemik.

Więcej szczegółów usłyszą Państwo z materiały filmowego. Zapraszamy do wspólnego oglądania.

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl