yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRzodkiewka holenderska sprzedawana zamiast polskiej…

Rzodkiewka holenderska sprzedawana zamiast polskiej…

Wśród ofert na rynku pojawia się coraz większa ilość rzodkiewki od polskich producentów. Próżno jednak szukać jej na sklepowych półkach. Tam napotkamy jedynie towar z zagranicy… Towar wątpliwej jakości.

Sezon na krajową rzodkiewkę rozpoczął się stosunkowo niedawno, jednak na rynku z dnia na dzień pojawia się coraz większa ilość producentów, którzy w swojej ofercie posiadają produkt niezwykle wysokiej jakości. Wydawać by się mogło, że sieci handlowe znajdujące się na terenie Polski niezwłocznie rozpoczną działania w kierunku zdobycia warzywa dla własnych klientów. Niestety… Na sklepowych półkach próżno szukać krajowej rzodkiewki.

To kolejny już przykład na to, jak traktuje się producentów. Czy to rzodkiewka, czy to papryka, czy to kapusta, czy jeszcze inne warzywo… W każdym z tych przypadków sytuacja kształtowała się lub kształtuje w podobny sposób. Na starcie sezonu, kiedy niezwykle ważne jest uzyskanie nieco wyższej ceny, by zminimalizować oddziaływanie niezwykle wysokich kosztów produkcji, rynek zalewany jest towarem z zagranicy.

Towarem, który zostałby odrzucony przez polskich producentów, gdyż jego jakość nie spełniałaby oczekiwań obiorców. Tak właśnie prezentuje się rzodkiewka z Holandii, która zajmuje miejsce na półce w jednej z bardziej rozpoznawalnych sieci handlowych w kraju. Pęczki warzywa nie są wyrównane i znajdziemy w nich wiele drobnych sztuk, których krajowi producenci nawet nie zbierają. Nie wspominając o tym, że produkt jest na skraju przydatności do spożycia na wzgląd długiego transportu. Ciężko mówić tu o jędrności i zachęcającym wyglądzie. Towar jest zwiędły i niezwykle miękki.

W tym wszystkim największym problemem jest popyt. Wielu konsumentów, mimo wątpliwej jakości, decyduje się na zakup, gdyż nie ma innej alternatywy. Obecność zagranicznego warzywa jest więc przyczyną strat po stronie krajowych producentów. Sami nie mają możliwości dotrzeć do tak dużej grupy odbiorców, a swoją sprzedaż zmuszeni są prowadzić na rynkach lokalnych lub hurtowych. Towaru z dnia na dzień przybywa, a brak popytu sprawia, że cena niestety spada w dość drastycznym tempie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Poniżej przedstawiamy zdjęcia, które zostały wykonane w jednej z popularnych sieci handlowych w Polsce. Obrazują cenę, a także wątpliwą jakość zagranicznej rzodkiewki.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl