yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
OchronaBayer zaprezentował innowacyjne produkty

Bayer zaprezentował innowacyjne produkty

17 stycznia  w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Bayer, podczas której zaprezentowano innowacyjne produkty oraz trzecią odsłonę akcji społecznej Grunt To Bezpieczeństwo.

Dariusz Szymański informował o nowym koncepcie fungicydowym do ochrony zbóż ozimych – Fusaro Xpro. Bazuje on na dwóch najnowszych fungicydach z grupy karboksyamidów i strobiluryn: Delaro 325 EC oraz Variano Xpro 190 EC. Środki polecane są w szczególności w uproszczonych systemach uprawy, gdzie spodziewane jest wysokie zagrożenie fuzariozami i chorobami podstawy źdźbła.

Bronisław Kwiatkowski zaprezentował nową zaprawę grzybobójczą do ziemniaków Monceren Pro 258 FS o działaniu kontaktowym i układowym (systemicznym), która ochroni bulwy przed parchem srebrzystym i rizoktoniozą, a także ogranicza grzyby z rodzaju Fusarium i Phoma.

Natomiast Mirosław Korzeniowski mówił o nowoczesnych sposobach ochrony upraw ogrodniczych za pomocą produktów Serenade ASO oraz Emulpar 940 EC. Serenade ASO to mikrobiologiczny grzybobójczy i bakteriobójczy środek o działaniu kontaktowym. Występuje w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC). Zawiera szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis. Obecnie dzięki Serenade ASO mogą być chronione różne uprawy ogrodnicze, m.in. drzewa owocowe, rośliny jagodowe oraz warzywa. Jest to środek skuteczny w zwalczaniu, m.in. szarej pleśni, alternariozy, mączniaka prawdziwego, brunatnej zgnilizny drzew pestkowych, zgnilizny twardzikowej, fuzariozy, ryzoktoniozy oraz chorób bakteryjnych na różnych gatunkach upraw ogrodniczych.

Od stycznia br. firma Bayer jest dystrybutorem kolejnego produktu pochodzenia naturalnego – Emulpar’ 940 EC na bazie oleju rydzowego z lnianki (Camelina sativa) oraz emulgatorów do mechanicznego zwalczania szkodników. Działa, m.in. na mszyce, przędziorki, miodówki, mączliki. Spektrum zastosowania produktu jest bardzo szerokie: wszystkie gatunki owoców, warzyw i roślin ozdobnych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Michał Krysiak informował o trzeciej odsłonie akcji społecznej Grunt To Bezpieczeństwo, która w tym roku będzie przebiegała pod hasłem: „Bioróżnorodność: woda źródłem wszelkiego życia”, tym razem koncentrując się na ochronie czystości wód w gospodarstwie. Chodzi w niej o bezpieczne użytkowanie środków ochrony roślin. Prelegent przedstawił dwa praktyczne narzędzia przeciwdziałające skażeniom wód. Jedno z nich to znane już rolnikom phytobac, a drugie, nowe rozwiązanie to easyFlow – system zamkniętego transferu – nowatorski sposób umożliwiający odmierzenie i przelanie środka ochrony roślin do opryskiwacza bez kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym.

Uczestnicy styczniowej konferencji prasowej w Warszawie

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl