yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
InneFruit Logistica: pomidor Adora ze srebrem

Fruit Logistica: pomidor Adora ze srebrem

Od 2006 roku berlińskie targi Fruit Logistica organizują konkurs na najbardziej innowacyjny z wystawianych produktów. Tegoroczna edycja Fruit Logistica Innovation Award okazała się szczęśliwa dla wystawianych przez niemiecką firmę czipsów z orzechów kokosowych Pook Coconut Chips. HM Clause za pomidora ‘Adora’ otrzymał srebrny medal.

Ogłaszanie zwycięzców konkursu FLIA jest ostatnim akordem kończących się targów. Również tegorocznych zwycięzców organizatorzy zaprezentowali po godzinie 15:00, tradycyjnie w pawilonie 19, gdzie były prezentowane wszystkie nominowane do nagrody produkty.

Brązowy medal FLIA 2018 przypadł firmie Papierfabrik Scheufelen (Niemcy) za materiał opakowaniowy Scheufelen-Greenliner wykonywany w połowie z włókien traw. Ten ekologiczny i biodegradowalny papier bardzo wydatnie ogranicza wydatki wody i energii potrzebnych do wyprodukowania zwykłego papieru. Tradycyjne włókno celulozowe potrzebuje bowiem 6 tys. kW energii elektrycznej i 30 t wody do wytworzenia 1 tony papieru. Nowy materiał stworzony przez Papierfabrik Scheufelen wymaga 150 kW i obywa się bez wody z zewnątrz. Ponadto trawa szybciej i łatwiej odrasta niż rośliny zdrewniałe.

Zdobywcą srebrnego medalu została hiszpańska firma hodowlana HM Clase za odmianę pomidora ‘Adora’. To mięsisty, żebrowany, jędrny, wielkoowocowy pomidor o niecodziennej, ciemnobrązowej barwie. Od innych odmian typu Marmande różni go zrównoważony, intensywny słodko-kwaśny smak. Owoce ‘Adory’ odznaczają się przy tym dużą trwałością.

Trzynastka okazała się szczęśliwą dla produktu założonej w 2016 roku niemieckiej firmy PookSpaFoods. Jej kokosowe chipsy Pook – w trzech smakach: Oryginal See Salt, Mango See Salt i Chocolate See Salt – są proponowane jako zdrowa przekąska oraz dodatek do sałatek, musli, jogurtów czy lodów. Są produktem bezglutenowym, wegańskim, nie zawierają konserwantów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Tekst i fot. P. Grel

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl