yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRolnicy przecierają oczy ze zdumienia. Co zrobić, by nie stracić pieniędzy z...

Rolnicy przecierają oczy ze zdumienia. Co zrobić, by nie stracić pieniędzy z dopłat?

Rolnicy, którzy złożyli wniosek o rekompensatę za niekorzystne zjawiska atmosferyczne w aplikacji suszowej, otrzymują błędne protokoły i kalkulacje. Co zrobić w takiej sytuacji?

Rolnicy przecierają oczy ze zdumienia. Czemu?

Aplikacja suszowa, szacująca straty w uprawach, wciąż negatywnie zaskakuje producentów. Rolnicy napotykali problemy już niejednokrotnie. – Widać jednak wyraźnie, że się one nie skończyły – pisze WIR. Rolnicy po zajrzeniu do protokołów czy kalkulacji wygenerowanych dla ich gospodarstw przecierają oczy ze zdumienia nie dość, że protokoły czy kalkulacje nie odzwierciedlają stanu faktycznego, to jeszcze wiele wyliczeń zawiera błędy.

W czym leży problem? W ramach przykładu protokół pokazuje, że w poszczególnych uprawach szkody spowodowane przez suszę wynoszą od 30% do 50%, a średnia wyliczona jest na poziomie 27%. Przy czym rolnik nie ma produkcji zwierzęcej. Jasno więc wynika, że wyliczenia są błędne. Rolników, którzy mają podobny problem jest całkiem sporo.

Jak poradzić sobie z błędnymi wyliczeniami?

– W związku z tym zapytaliśmy Urząd Wojewódzki. W informacji telefonicznej uzyskaliśmy odpowiedź, że faktycznie zdarzają się takie problemy i że w takim przypadku należy złożyć drogą mailową prośbę o wyjaśnienie i ponowne przeliczenie strat – informuje WIR.

Jak można skontaktować się w sprawie błędów w wyliczeniach? Przy wejściu do aplikacji na stronie startowej znajduje się następująca informacja: „Potrzebujesz pomocy? Masz problem z działaniem aplikacji? Wyślij zgłoszenie na adres susza@coi.gov.pl”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: WIR

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl