yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny ziemniaków. Import napływa z Holandii, Grecji i Cypru

Aktualne ceny ziemniaków. Import napływa z Holandii, Grecji i Cypru [28.11.2023]

Import ziemniaków z Belgii zanikł. Na miejscu tamtejszego produktu pojawił się jednak towar z Holandii. Wśród ofert możemy napotkać ponadto młode ziemniaki z Grecji oraz Cypru. Co z krajowym warzywem? Jak przedstawiają się ceny? 

Sytuacja na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach uległa niemałym zmianom. Import ziemniaków z Belgii zanikł. Nie oznacza to jednak, że krajowi producenci nie mają konkurencji. Wśród ofert pojawił się bowiem towar z Holandii, Grecji i Cypru.

Jak przedstawiają się ceny krajowych ziemniaków? W przypadku towaru od hurtowników cena polskich ziemniaków przedstawia się aktualnie w przedziale 18,00-20,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram daje nam to 1,20-1,33 zł.

W przypadku rolników, którzy sprzedaż prowadzą na placu, ceny są nieco wyższe. Oczywiście wiele zależy tutaj od odmiany. Cena wywoławcza, jeśli chodzi o nieco bardziej popularne ziemniaki (Catania, Noya, Sifra), kształtuje się na poziomie 25,00 zł za worek, czyli 1,66 zł za kilogram. Irga, której w aktualnym roku brakuje, okazuje się droższa. Stawki dochodzą tutaj do 32,00 zł za worek. W przeliczeniu na kilogram jest to 2,13 zł.

Tak jak jednak wspominaliśmy, wśród ofert możemy napotkać towar z importu. Wprawdzie importerzy zaprzestali sprowadzać ziemniaki z Belgii, jednak na ich miejscu pojawił się produkt z Holandii i Cypru. Zauważalne są również niewielkie ilości warzywa z Grecji.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Towar importowany z Holandii kosztuje obecnie 25,00-26,00 zł za worek, czyli 1,66-1,73 zł za kilogram. Ziemniaki sprowadzane z Grecji to ceny rzędu 2,50-3,00 zł za kilogram. Produkt z Cypru oferowany jest natomiast w cenie 4,90 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl