yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzerwone droższe od malinowych. Aktualne ceny pomidorów w hurcie 10.04.2024

Czerwone droższe od malinowych. Aktualne ceny pomidorów w hurcie 10.04.2024

Pomidory czerwone stały się droższe od malinowych. Ile wynosi różnica? Jakie są aktualne ceny pomidorów w dniu 10.04.2024?

Na początku kwietnia 2024 ceny pomidorów nieustannie kierowały się w dół. Dziś, a konkretnie 10.04.2024, nastąpił wyczekiwany przez wszystkich producentów zwrot. Ceny pomidorów wzrosły. Podwyżka jest co prawda niewielka, ale napawa optymizmem. Warto przy tym przypomnieć, że po niedzieli 14.04.2024 zapowiadane jest znaczące ochłodzenie. Sytuacja może się więc w pewnym stopniu ustabilizować. Tyczy się to także cen.

Ile kosztują pomidory na Broniszach?

Aktualne na dzień 10.04.2024 ceny pomidorów malinowych na rynku hurtowym w Broniszach zamykają się w przedziale 10,00-13,33 zł/kg. Co ciekawe, pomidory malinowe stały się tańsze od czerwonych. Wynika to z niskiej ilości towaru na rynku. Jakie są stawki? Ceny pomidorów czerwonych w dniu 10.04.2024 oscylują na poziomie 10,83-14,16 zł/kg. Różnica między pomidorami malinowymi i czerwonymi jest niewielka i wynosi 0,83 zł/kg.

Na pierwszy rzut oka sytuacja jest niecodzienna. Niemniej, tak samo wyglądało to w poprzednich latach. Producenci w pierwszych miesiącach roku skupiają się głównie na pomidorach malinowych. Pomidory czerwone są wówczas uprawiane zdecydowanie rzadziej. Niska ilość i stosunkowo wysokie zapotrzebowanie na rynku to wyższe ceny.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl