yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUczynił sobie źródło dochodu z kradzieży ciągników

Uczynił sobie źródło dochodu z kradzieży ciągników

31-latkowi brakowało pieniędzy, więc z kradzieży uczynił sobie źródło dochodu. Jego przestępcza działalność szybko jednak została ukrócona przez policjantów. Mężczyzna miał wiedzę, że na dwóch różnych posesjach stoją ciągniki aktualnie nieużywane przez właścicieli. Postanowił je sprzedać i zorganizował transport…

Policjanci z Ełku zatrzymali 31-latka (25.07.2023 r.). Jak wskazują ustalenia, mężczyzna umieścił na portalu ogłoszeniowym wiadomość o chęci sprzedaży ciągnika. Nie należał on jednak do niego. Mężczyzna wiedział, że na posesji w okolicy gdzie kiedyś mieszkał stoi nieużywany ciągnik. I postanowił ten fakt wykorzystać w przestępczym celu.

Znalazł kupca na ten pojazd i zamówił lawetę, żeby go przetransportować. Przeciął łańcuch w bramie na posesję oraz zabezpieczenia w budynku gospodarczym, żeby wywieźć ciągnik. Jednak właściciele dowiedzieli się o tej sytuacji i zareagowali, a 31-latek wówczas uciekł. Jego tożsamość i miejsce przebywania szybko zostały ustalone przez policjantów.

Policjanci ustalili także, że w maju mężczyzna zadziałał bardzo podobnie. Wykorzystał fakt nieobecności właściciela ciągnika, zrobił zdjęcia pojazdu i umieścił ogłoszenie. Zorganizował transport i sprzedał nie swój pojazd. Właściciel jednak dopiero zamierzał złożyć zawiadomienie. Oba ciągniki zostały wycenione na kwotę 8 tys. złotych.

Dodatkowo policjanci ustalili, że 31-latek kilkukrotnie ukradł artykuły spożywcze i przemysłowe ze sklepów o wartości blisko 750 złotych. Ostatecznie usłyszał 3 zarzuty za kradzież z włamaniem i kradzież. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KPP w Ełku

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl