yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPośrednik oszukał na nawozach rolnika i sprzedawcę. Rolnik stracił wiele tysięcy złotych

Pośrednik oszukał na nawozach rolnika i sprzedawcę. Rolnik stracił wiele tysięcy złotych

Oszuści na popularnych portalach sprzedażowych oferują asortyment w atrakcyjnej cenie. Zachęcające ogłoszenie znalazł rolnik z powiatu garwolińskiego. Pośrednik zagwarantował sprzedaż nawozu w dobrej cenie. Pokrzywdzony wpłacił pieniądze na konto wskazane przez pośrednika, który jednak nie przekazał ich firmie realizującej zlecenie. Jak duże są straty?

– Kilka dni temu do Posterunku Policji w Trojanowie zgłosił się mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który został oszukany. Mężczyzna złożył zamówienie na nawóz na jednym z portali sprzedażowych. Kiedy towar dojechał, pokrzywdzony zrobił przelew na kwotę ponad 11 tys. zł. Kierowca, który przywiózł nawóz skontaktował się ze swoim szefem. Wtedy okazało się, że zapłata nie dotarła na konto firmy – czytamy w komunikacie.

Choć pośrednik w sprzedaży otrzymał pieniądze za towar, nie przekazał ich firmie realizującej zamówienie. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprzedający otrzymał zlecenie od tego samego pośrednika. Firma otrzymała od niego potwierdzenie wykonania przelewu. Po weryfikacji w banku okazało się, że potwierdzenie to było podrobione.

Sprawę wyjaśnią policjanci, którzy apelują o zachowanie ostrożności. – Transakcje związane z zakupami, w szczególności dokonywanymi za pośrednictwem Internetu, zawsze powinny wzbudzać naszą czujność. Radzimy: kupuj u sprawdzonych, wiarygodnych sprzedawców, unikaj pośredników, uważaj na tanie oferty i atrakcyjne okazje – oszust lubi kusić ceną, stosuj zasadę ograniczonego zaufania do rozmówców/konsultantów telefonicznych. Jeśli nie ufasz sprzedawcy, płać tylko przy odbiorze – przekazują policjanci.

Źródło: Policja Mazowiecka

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl