• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNiemały skok cen kapusty pekińskiej. Wyższe stawki nie są jednak osiągalne dla...

Niemały skok cen kapusty pekińskiej. Wyższe stawki nie są jednak osiągalne dla każdego [02.04.2024]

Wyższe ceny kapusty pekińskiej widzieliśmy już w poprzednim tygodniu. Dziś stawki ponownie wystrzeliły w górę. Na jakim poziomie oscylują? Jak przedstawia się sytuacja na rynku w Broniszach?

Wyższe ceny kapusty pekińskiej na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach mogliśmy zaobserwować już w poprzednim tygodniu – przed Świętami Wielkanocnymi. Wówczas stawki dochodziły nawet do 6,00 zł za kilogram. Oczywiście tyczy się to produktu najwyższej jakości, który wyróżnia się intensywnie zieloną barwą liści. W pozostałych przypadkach ceny przedstawiały się na znacznie niższym poziomie – 4,00 zł za kilogram.

Jak to wygląda aktualnie? Na ten moment możemy zaobserwować kolejny wzrost. W pierwszym dniu po Świętach Wielkanocnych cena oscylowała bowiem na poziomie 7,00 zł za kilogram. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku pojawił się tylko jeden producent, który oferował kapustę pekińską. Hurtownicy nie zdążyli jeszcze zaopatrzyć się w towar, natomiast pozostali rolnicy nie pojawili się dziś na rynku. Co to oznacza?

Cena może okazać się tylko chwilowa, a w kolejnych dniach, gdy podaż wzrośnie, zobaczymy spadek. Niemniej, tak jak wspominaliśmy, stawki w poprzednim tygodniu utrzymywały się na poziomie dochodzącym do 6,00 zł za kilogram. Warto ponadto mieć na uwadze, że czas mija i towaru jest coraz mniej na rynku. Co więcej, tylko niektórzy producenci posiadają towar przechowywany w nowoczesnych chłodniach, który zachowuje najwyższą jakość i cenioną aktualnie barwę liści.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl