yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNiska dostępność krajowej cukinii i coraz więcej importu. Ceny idą w górę...

Niska dostępność krajowej cukinii i coraz więcej importu. Ceny idą w górę [09.11.2023]

Sezon na polską cukinię powoli zmierza ku końcowi. Zarazem, na rynku pojawia się coraz więcej importu. Jak przedstawiają się aktualne ceny?

Wraz z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz mniejsza liczba rolników, którzy oferują cukinię. W dniu dzisiejszym w podwarszawskich Broniszach krajowy towar posiadało zaledwie trzech producentów. Ilość polskiego warzywa z dnia na dzień jest coraz niższa.

Jak natomiast przedstawiają się aktualne ceny? Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach rolnicy mogą spodziewać się stawek na poziomie 6,00-8,00 zł za kilogram. Jakość polskiej cukinii jest bardzo wysoka. Niestety, sezon niedługo się zakończy.

Warto zauważyć, że malejąca podaż polskiej cukinii otworzyła drzwi importerom, którzy sprowadzają coraz większą ilość towaru z zagranicy. Cena importowanego warzywa ma tendencję wzrostową. Według prognoz już w najbliższą niedzielę ceny wyniosą 50,00 zł za karton. W przeliczeniu na kilogram cukinia spoza Polski kosztować będzie 10,00 zł.

Na ten moment stawki przedstawiają się jednak na nieco niższym poziomie. Aktualne ceny wynoszą bowiem około 47,00-48,00 zł za karton. Towar importowany jest przede wszystkim z Hiszpanii. Momentami na rynku można również napotkać produkt z Włoch, jednak w tym wypadku jakość jest znacznie gorsza, a ceny o 10,00 zł niższe na kartonie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl