yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSpadki cen w handlu ogórkami i pomidorami. Sytuacja na rynku hurtowym

Spadki cen w handlu ogórkami i pomidorami. Sytuacja na rynku hurtowym [05.08.2022]

Omawiając sytuację warzyw w hurcie warto zwrócić uwagę na ogórki i pomidory. W obu przypadkach jesteśmy niestety świadkami spadków, jeśli chodzi o ceny. Spowodowane jest to w dużej mierze rosnącą podażą na rynku. Jakich stawek możemy się spodziewać?

Ogórki szklarniowe… Dotychczas byliśmy świadkami nieco wyższych cen, a było to spowodowane brakami podażowymi. Na ten moment sytuacja drastycznie się zmieniła. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pojawiła się bowiem większa ilość tego warzywa. W handlu hurtowym stawki, na które mogą liczyć producenci kształtują się na poziomie 2,00-2,50 zł za kilogram, natomiast w handlu detalicznym oscylują one w przedziale 3,00-3,50 zł.

W ramach przypomnienia, dość niedawno ceny przedstawiały się w granicach 5,00 zł. Niestety w takiej sytuacji producenci również doświadczali niemałych problemów. Przyczyniały się do tego możliwości finansowe konsumentów, którzy mówiąc wprost – trzymają się za portfele. To z kolei miało odzwierciedlenie w bardzo niskich obrotach, gdyż większość kierowała się w kierunku ogórków gruntowych, które były znacznie tańsze i nie różniły się znacząco w smaku.

Kontynuując temat ogórków, przechodzimy do tych gruntowych… Tutaj również odczuwalne są spadki. Producenci, którzy mają w ofercie ogórka typu „kolka” o charakterystycznym, zielonym zabarwieniu mogą oczekiwać stawek na poziomie 2,50-3,00 zł za kilogram. Natomiast bardzo drobny ogórek Śremski o jasnozielonym zabarwieniu kosztuje 3,50-4,00 zł. Niekiedy 4,50 zł. Warto zauważyć, że jeszcze na początku tygodnia ceny w tym przypadku kształtowały się w przedziale 5,00-6,00 zł. Taki stan rzeczy wynika głównie z cieplejszych nocy obecnych w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu podaż była mniejsza, gdyż temperatura oscylowała na nieco niższym poziomie. Na ten moment warunki pogodowe sprzyjają jednak wzrostowi i ma to odzwierciedlenie w coraz większych dostawach.

Nieco niższe ceny tyczą się także pomidorów. W handlu hurtowym stawki oscylują bowiem na poziomie 3,00 zł za kilogram w przypadku standardowego, grubszego produktu (BB). Natomiast, jeśli chodzi o nieco drobniejszy towar z widocznymi defektami, producenci mogą oczekiwać cen rzędu 2,00 zł. Tyczy się to zarówno pomidorów malinowych jak i czerwonych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Przechodząc do pomidorów gruntowych… Na ten moment produkt wciąż pochodzi spod osłon. Typowe warzywo z gruntu nie występuje jeszcze na rynku. Podobnie jak w przypadku pomidorów szklarniowych, wysokiej jakości towar jest bardziej ceniony. Tak więc, grubszy produkt bez widocznych uszkodzeń sprzedamy w cenie 4,00 zł za kilogram, natomiast drobniejszy po 2,50-3,00 zł.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl