Co dalej z handlem na rynkach hurtowych?

Ostatnie miesiące nie są łaskawe dla producentów. Utrzymująca się pandemia, obostrzenia z nią związane, a także trendy, które utworzyły się w ostatnich miesiącach, mają ogromny wpływ na sektor świeżych warzyw. Gdzie producenci upatrują przyczyny niezbyt korzystnej dla nich sytuacji?

Spadki obrotów na rynkach hurtowych to zjawisko, z którym mierzymy się od bardzo długiego czasu. Szczególnie od 4-5 miesięcy zauważalna jest zmiana nastawienia konsumentów. Starają jak najbardziej ograniczyć ilość miejsc, w których robią zakupy nie rezygnując tym samym z ich wielkości. Niestety wiemy co to oznacza… Dyskonty zyskują coraz to większe zainteresowanie wśród konsumentów.

Producenci mocno to odczuwają, już mniej więcej od pół roku – od końca wakacji. Sytuacja jest ciężka. Są oczywiście warzywniaki, które mają grono swoich wiernych konsumentów, jednak na takie grono trzeba zasłużyć wieloletnią i uczciwą pracą. Wszystko teraz zależy od jakości oferowanych usług. Jakich trendów w najbliższym czasie możemy się spodziewać?

W nadchodzącym okresie nastąpi selekcja. Nawet warzywniaki, które miały dobrą lokalizację, ale nie przykładały uwagi co do jakości i usług, zaczną upadać. Na ich miejsce przyjdą młodzi, prężni przedsiębiorcy, którzy mają pomysł i wiedzą jak prowadzić ten biznes.

Producenci już są w stanie zauważyć, że powstaje coraz więcej takich miejsc. Nie sklepów typu „mydło i powidło”, ale warzywniaków dobranych do potrzeb lokalnej grupy konsumentów. Marże i asortyment muszą być dobrane z głową przy zachowaniu odpowiedniego poziomu i jakości.

Występuje widoczna przebudowa. Przedsiębiorcy, którzy 30 lat temu otwierali swój biznes zaczynają odchodzić. Na ich miejsce przybywają młodzi z pomysłem jak zwrócić na siebie uwagę i przeciwstawić się polityce, którą prowadzą duże sieci marketowe. Mają świadomość co dzieje się w społeczeństwie a także jakie są trendy żywieniowe. Mają większe pole do rozwoju.

Nie pozostanie to bez wpływu na nas, producentów. Miejmy nadzieję, że pomoże nam to wyjść z już ciężkiej sytuacji i zwiększy zainteresowanie na wysokiej jakości polskie warzywa.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Cukina
  2. Por rynek hurtowy Bronisze
  3. pieniądze

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności