yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNadzwyczaj niskie ceny kapusty na Ukrainie. Niewykluczone są dalsze obniżki

Nadzwyczaj niskie ceny kapusty na Ukrainie. Niewykluczone są dalsze obniżki

Nadmiar kapusty i małe zainteresowanie wśród odbiorców to główne przyczyny niskich cen, które uzyskują rolnicy przy sprzedaży. Tyczy się to zarówno polskich, jak i ukraińskich producentów. Jak kształtują się aktualne ceny kapusty?

Zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie rolnicy wciąż zbierają kapustę późnych odmian. Ilość warzywa na rynku się zwiększa, natomiast ceny spadają. Na polskich rynkach hurtowych oscylują one na poziomie 0,80 zł za kilogram. Jak natomiast sytuacja wygląda na Ukrainie?

Ukraińscy rolnicy mierzą się z problemem wysokiej podaży i niskiego popytu na kapustę. Konsumenci, jak podaje EastFruit, skarżą się ponadto na jakość tamtejszego warzywa. Większość towaru na rynku to produkty niespełniające norm. Co z cenami na Ukrainie?

Aktualnie kapusta na Ukrainie sprzedawana jest o 22% taniej względem poprzedniego tygodnia i o 46% taniej w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Na ten moment ceny zamykają się w przedziale 4-6 UAH za kilogram (0,48-0,72 zł za kilogram).

Co warto zaznaczyć, zbiory wciąż trwają, natomiast na rynku pojawia się coraz więcej towaru. Tymczasem, sprzedaż odbywa się przeważnie tylko na podstawie zawartych wcześniej kontraktów. Ukraińscy rolnicy nie wykluczają dalszych spadków cen kapusty.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: east-fruit.com

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl