Nadzwyczaj niskie ceny kapusty na Ukrainie. Niewykluczone są dalsze obniżki

Kapusta biała

Nadmiar kapusty i małe zainteresowanie wśród odbiorców to główne przyczyny niskich cen, które uzyskują rolnicy przy sprzedaży. Tyczy się to zarówno polskich, jak i ukraińskich producentów. Jak kształtują się aktualne ceny kapusty?

Zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie rolnicy wciąż zbierają kapustę późnych odmian. Ilość warzywa na rynku się zwiększa, natomiast ceny spadają. Na polskich rynkach hurtowych oscylują one na poziomie 0,80 zł za kilogram. Jak natomiast sytuacja wygląda na Ukrainie?

Ukraińscy rolnicy mierzą się z problemem wysokiej podaży i niskiego popytu na kapustę. Konsumenci, jak podaje EastFruit, skarżą się ponadto na jakość tamtejszego warzywa. Większość towaru na rynku to produkty niespełniające norm. Co z cenami na Ukrainie?

Aktualnie kapusta na Ukrainie sprzedawana jest o 22% taniej względem poprzedniego tygodnia i o 46% taniej w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Na ten moment ceny zamykają się w przedziale 4-6 UAH za kilogram (0,48-0,72 zł za kilogram).

Co warto zaznaczyć, zbiory wciąż trwają, natomiast na rynku pojawia się coraz więcej towaru. Tymczasem, sprzedaż odbywa się przeważnie tylko na podstawie zawartych wcześniej kontraktów. Ukraińscy rolnicy nie wykluczają dalszych spadków cen kapusty.

Źródło: east-fruit.com

Related Posts

  1. Polska papryka w kartonach
  2. Minister rolnictwa Robert Telus konferencja
  3. Nasiona buraka ćwikłowego
  4. Krajowe Dni Producentów Kapusty Kwaszonej

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności