yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRejestracje ciągników i przyczep w lutym 2023. Kolejne spadki…

Rejestracje ciągników i przyczep w lutym 2023. Kolejne spadki…

W lutym 2023 roku zarejestrowano 782 szt. nowych ciągników oraz 454 szt. nowych przyczep rolniczych. Liczby te świadczą o kontynuacji tendencji spadkowej, która na przestrzeni ostatnich miesięcy stale się utrzymuje…

Rynek nowych ciągników

W lutym 2023 roku zarejestrowano 782 szt. nowych ciągników. To najmniej w porównaniu do dwóch poprzednich lat, kiedy to rejestrowano odpowiednio 848 szt. i 804 szt. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy br. zarejestrowano w sumie 1494 szt. nowych ciągników. To o 29 szt. mniej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Spadek rejestracji w stosunku do poprzedniego roku to tylko 1,9%.

Rynek nowych przyczep

W lutym br. zarejestrowano 454 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 134 szt. mniej niż w lutym przed rokiem. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku zarejestrowano 956 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 178 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 15,7%.

Co przyniesie przyszłość? 

Sytuacja na rynku maszyn rolniczych, mianowicie utrzymujące się w każdym miesiącu spadki rejestracji, świadczą o rzeczywistych problemach, z którymi zmagają się aktualnie producenci. Koszty produkcji wzrosły na niespotykany dotychczas poziom, natomiast wynagrodzenie nie zawsze jest do tego adekwatne, co dość znacząco wpływa na rentowność gospodarstw oraz możliwości inwestycyjne.

Uwzględniając powyższe, a także wiele innych czynników, jak chociażby pozostające na wysokim poziomie stopy procentowe, trend spadkowy najprawdopodobniej się utrzyma. Zakupu nowego sprzętu producenci będą dokonywać tylko w ostateczności… Taki obraz rzeczywistości jest niestety dość przykry. Co gorsza, obserwując warunki rynkowe próżno szukać perspektyw na gwałtowne i zarazem korzystne zmiany.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: PIGMiUR

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl