Aktualna sytuacja na polu – pomidor gruntowy

Mimo przymrozków, pomidory posadzone w pierwszym tygodniu maja 2021, wznawiają wzrost wegetacyjny

Na plantacji w Psarach k. Łowicza rozsadę pomidora (z Grupy Producentów Rozsad Krasoń) wysadzono po 1 maja. W tym okresie wystąpiły obfite opady deszczu oraz przygruntowe przymrozki. Część roślin ucierpiała od mrozu, ale widać, że rośliny w większości wznawiają wzrost. Widoczny jest wyraźny przyrost nowych korzeni.

W kątach liści można zaobserwować wyrastanie kolejnych pędów. Takie stresowe warunki uprawy na początku uprawy pomidora wiosną zdarzają się praktycznie co roku. Uszkodzenia od mrozu na pewno osłabiają kondycję roślin, ale często plantatorzy muszą ryzykować wczesne sadzenie, bo długie przetrzymywanie gotowej rozsady też wpływa negatywnie na stan roślin. Ważne jest, żeby odpowiednio zadbać o rośliny. Wkrótce niezbędne będą zabiegi ochrony. Warto też zastosować środki wspomagające wzrost, z tym, że warto pamiętać, że rośliny najpierw muszą zregenerować chociaż część liści, żeby były w stanie pobrać dostarczony produkt.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego. Aktualna sytuacja na plantacji pomidora gruntowego:

Czytaj też:  https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/ocena-plantacji-warzyw-po-przymrozkach/

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności