yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUważajmy na agrowłókniny

Uważajmy na agrowłókniny

Prace wiosenne dość często związane są z użytkowaniem agrowłókniny czy różnego rodzaju folii. Ostatnie miesiące ukazują, że nie sposób przewidzieć jaką „niespodziankę” przyniesie nam pogoda. Niestety jedną z nich jest wiatr, który może wyrządzić szkody w naszych gospodarstwach. Sprawia problemy również przy agrowłókninach i może przysporzyć nam niepotrzebnych nieprzyjemności. Uważajmy na siebie i na innych!

W ostatnim czasie dość często słyszy się o agrowłókninach zaplątanych wokół linii wysokiego napięcia. Nie spotykamy się z tym codziennie, jednak nawet pojedyncze przypadki mają dość duże znacznie. W przypadku, w którym materiał zostanie porwany przez podmuchy wiatru, zagrożeń z tego wynikających jest bardzo wiele. Zdarza się, że w pobliżu znajdują się linie wysokiego napięcia, na których się zatrzyma i wywoła zwarcie. To jedna z groźniejszych sytuacji, które mogą wyniknąć. Pomijając fakt, że znaczna ilość regionów może zostać bez prądu na długi czas – do czasu usunięcia awarii, musimy mieć na względzie zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu, które mogą zostać porażone prądem.

Kolejnym przykładem na to, że warto mieć z tyłu głowy kwestie bezpieczeństwa związanego z prawidłowym przymocowaniem agrowłókniny są wypadki samochodowe. Nasze uprawy dość często graniczą z trasami szybkiego ruchu czy chociażby zwykłymi drogami publicznymi. Wyobraźmy sobie sytuację, że porwany przez wiatr materiał zatrzymuje się na szybie jednego z przejeżdżających pojazdów. Stanowi to dość duże zagrożenie dla prowadzącego, który może wykonać nieprawidłowy manewr a także dla osób, które znajdują się w pobliżu.

Sprawa może wydawać się oczywista, niemniej, chyba nie trzeba tłumaczyć, gdzie potencjalni poszkodowani będą szukać winnego. Oczywiście zostanie nim producent i niekoniecznie mogą pomóc tutaj tłumaczenia, że to wina porywistego wiatru, na który wpływu nie mieliśmy. Tak więc, nie dokładajmy sobie dodatkowych problemów i tym samym zadbajmy o bezpieczeństwo nasze, jak i wszystkich w naszym otoczeniu.

W przypadku, w którym taka sytuacja przydarzyłaby się komuś z nas i przykładowo agrowłóknina, która pozostała na polu, została porwana przez wiatr i zawisła na linii wysokiego napięcia, pamiętajmy, by nie próbować uporać się z problemem sami. Nawet, jeśli mielibyśmy ponieść koszty usunięcia problemu… Ryzyko porażenia prądem jest bardzo wysokie i nie warto testować limitu naszego szczęścia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl