InneAGRITECHNICA: nagrody za innowacyjność

AGRITECHNICA: nagrody za innowacyjność

12 listopada rozpoczęły się w Hanowerze targi techniki rolniczej AGRITECHNICA 2017. Są to najważniejsze targi tej specjalności w Europie – obok włoskich targów EIMA odbywających się w Bolonii co dwa lata – na przemian z imprezą w Hanowerze. Jednym z ważniejszych targowych wydarzeń jest ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród w konkursie na innowacyjny produkt.

Do tegorocznej edycji Innovation Award AGRITECHNICA 2017 zgłoszono 320 produktów, spośród których jury wybrało 31 laureatów. Przyznano 2 złote i 29 srebrnych medali.

Wśród wyróżnionych maszyn, urządzeń i rozwiązań niektóre mogą zainteresować ogrodników – o jednym takim urządzeniu – SmaArt Camera System do automatycznej regulacji intensywności przerzedzania kwitnących drzew otrząsarką Darwin pisaliśmy już w naszym portalu. Srebrnymi medalami wyróżniono jeszcze, między innymi:

  • Sensosafe (Pőttinger Landtechnik GmbH)– detektor montowany na ramie kosiarki, wykrywający i sygnalizujący obecność zwierząt przed maszyną;
  • Kombajn do ziemniaków (Grimme Landmaschinenfabrik & Co. KG) o szerokości zbioru 3,5 m;
  • Elektryczny ciągnik e 100 Vario (AGCO GmbH) – o mocy 50 kW;
  • CULTI CAM (Claas Vertribsgesellschaft mbH Deutschland) – kamera pracująca w trybie 3D do kontroli i sterowania pracą pielników;
  • Smart Crop Damage Identification (Agrocom Polska) – system identyfikacji szkód spowodowanych przez czynniki pogodowe lub zwierzynę w uprawach, zamontowany na dronie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że i naszym podwórku czeka nas w dziedzinie techniki ogrodniczej ciekawe spotkanie. 21-22 listopada w Kielcach odbędą się III Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech. Wiecej szczegółów o tej imprezie można znaleźć tutaj.

za: agritechnica.com


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

×nawożenie yara kompleksowe odżywianie