AGRITECHNICA: nagrody za innowacyjność

  12 listopada rozpoczęły się w Hanowerze targi techniki rolniczej AGRITECHNICA 2017. Są to najważniejsze targi tej specjalności w Europie – obok włoskich targów EIMA odbywających się w Bolonii co dwa lata – na przemian z imprezą w Hanowerze. Jednym z ważniejszych targowych wydarzeń jest ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród w konkursie na innowacyjny produkt.

  Do tegorocznej edycji Innovation Award AGRITECHNICA 2017 zgłoszono 320 produktów, spośród których jury wybrało 31 laureatów. Przyznano 2 złote i 29 srebrnych medali.

  Wśród wyróżnionych maszyn, urządzeń i rozwiązań niektóre mogą zainteresować ogrodników – o jednym takim urządzeniu – SmaArt Camera System do automatycznej regulacji intensywności przerzedzania kwitnących drzew otrząsarką Darwin pisaliśmy już w naszym portalu. Srebrnymi medalami wyróżniono jeszcze, między innymi:

  • Sensosafe (Pőttinger Landtechnik GmbH)– detektor montowany na ramie kosiarki, wykrywający i sygnalizujący obecność zwierząt przed maszyną;
  • Kombajn do ziemniaków (Grimme Landmaschinenfabrik & Co. KG) o szerokości zbioru 3,5 m;
  • Elektryczny ciągnik e 100 Vario (AGCO GmbH) – o mocy 50 kW;
  • CULTI CAM (Claas Vertribsgesellschaft mbH Deutschland) – kamera pracująca w trybie 3D do kontroli i sterowania pracą pielników;
  • Smart Crop Damage Identification (Agrocom Polska) – system identyfikacji szkód spowodowanych przez czynniki pogodowe lub zwierzynę w uprawach, zamontowany na dronie.

  Warto w tym miejscu przypomnieć, że i naszym podwórku czeka nas w dziedzinie techniki ogrodniczej ciekawe spotkanie. 21-22 listopada w Kielcach odbędą się III Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech. Wiecej szczegółów o tej imprezie można znaleźć tutaj.

  za: agritechnica.com

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Wpisz swoje imię
  Wpisz treść komentarza

  Polityka Prywatności