yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny pomidorów 05.04.2024. Kiedy się zatrzymają?

Aktualne ceny pomidorów 05.04.2024. Kiedy się zatrzymają?

Ceny pomidorów lecą w dół. Sprawdziliśmy, jakie są aktualne ceny pomidorów na dzień 05.04.2024 na rynku hurtowym w Broniszach. Ile kosztuje kilogram pomidorów malinowych i czerwonych na początku kwietnia?

W dniach 03-04.04.2024 na rynku w Broniszach zauważalny był wzrost dostaw pomidorów. Szczególnie sprzyjają temu wysokie temperatury i nasłonecznienie, wpływające korzystnie na dojrzewanie pomidorów. Rośnie podaż, w efekcie ceny są coraz niższe, a kolejne dni mogą przynieść jeszcze większe spadki.

Zimowe ceny pomidorów już nie wrócą

W pierwszych tygodniach marca zauważyć można było, że na rynku utrzymują się jeszcze zimowe ceny pomidorów. Stawki za towar najwyższej jakości osiągały nawet do 25,00 zł/kg. W dniu 02.04.2024 cena pomidorów znajdowała się w przedziale około 13,33-20,00 zł/kg, co przekładało się na 80,00-120,00 zł za karton. Wskazany pułap dotyczył zarówno pomidorów malinowych, jak i czerwonych, które pojawiły się w ofercie na kilka dni przed świętami. Na jakim poziomie przedstawiają się aktualnie? Ile kosztuje kilogram pomidorów malinowych i czerwonych? Poniżej najświeższe informacje z rynku.

Aktualne ceny pomidorów 05.04.2024

Na rynku hurtowym w Broniszach ceny pomidorów malinowych na dzień 05.04.2024 wahają się w przedziale od 10,00 do 16,66 zł/kg. Zazwyczaj za towar wysokiej jakości odbiorcy płacą 14,16-15,00 zł/kg. Natomiast aktualne ceny pomidorów czerwonych wynoszą od 10,00 zł/kg do maksymalnie 15,00 zł/kg.

Prognozy pogody przewidują, że zbliżające się dni będą obfitowały w temperatury utrzymujące się na dogodnym dla dojrzewania pomidorów poziomie, a dostęp do światła będzie wystarczająco wysoki. Podaż może wzrosnąć w znaczącym stopniu, a producenci prawdopodobnie będą zmuszeni na bieżąco dostosowywać swoje ceny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl