Belgia: Zbiory marchwi są niższe niż rok temu

W tym tygodniu w Belgii prowadzone są ostatnie zbiory marchwi do przechowywania. Tamtejsi plantatorzy szacują, że wykopali w tym roku o 10% marchwi mniej niż w roku ubiegłym, choć jakość towaru jest bardzo dobra. Mały udział w plonie stanowią duże korzenie, co jest bardzo korzystne ze względu na brak odbioru ze strony branży gastronomiczno-hotelarskiej, która jest głównym rynkiem zbytu tego towaru.

O tej porze roku nie notuje się bardzo dużej sprzedaży marchwi. Ceny są na średnim poziomie, choć w tym roku ich poziom był bardzo zmienny, dlatego nie wiadomo jak sytuacja będzie się kształtowała choćby w następnym tygodniu. Jest zapotrzebowanie na marchew ze strony kontynentu afrykańskiego, jednak biorąc pod uwagę mniejsze zbiory zarówno w Belgii, jak i w okolicznych krajach, belgijscy plantatorzy uznają za korzystniejsze obsługiwanie w pierwszej kolejności swoich odbiorców i przetrzymanie dla nich towaru w magazynach.

źródło FreshPlaza

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności