yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCałkowita bokada przejść granicznych, węzłów komunikacyjnych i dróg dojazdowych. Protest rolników przybierze...

Całkowita bokada przejść granicznych, węzłów komunikacyjnych i dróg dojazdowych. Protest rolników przybierze na sile już 20 lutego

Protestujący rolnicy całkowicie zablokują przejścia graniczne z Ukrainą. Blokady pojawią się również na węzłach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do przeładunkowych stacji kolejowych oraz portów morskich. Protesty mają przybrać na sile już 20 lutego. 

Strajk generalny rolników w Polsce

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” w dniu 09 lutego 2024 roku ogłosił 30 dniowy strajk generalny rolników, który spotkał się z niespotykanym poparciem całej społeczności rolniczej i społeczeństwa.

– Wiemy, że to dopiero początek długiej drogi do zwycięstwa. Dlatego też, niniejszym komunikatem pragniemy podziękować za udział i poparcie naszych wspólnych postulatów. W oparciu o zebrane materiały i dane z terenu, diagnoza nasza jest jednoznaczna – przekazuje NSZZ RI „Solidarność” w oficjalnym komunikacie.

Protesty przybiorą na sile. Gdzie pojawią się blokady?

Jak tłumaczy NSZZ RI „Solidarność”, problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem.

W związku z tym na dzień 20 lutego, w ramach 30 dniowego strajku generalnego rolników ogłoszono, że wszystkie działania protestacyjne, będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie. – Będą blokowane nie tylko przejścia graniczne, ale i również węzły komunikacyjne i drogi dojazdowe do przeładunkowych stacji kolejowych oraz portów morskich – dodają rolnicy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Cel jest tylko jeden…

– Jednocześnie występujemy z apelem do całego społeczeństwa RP o wsparcie protestujących rolników związku NSZZ RI Solidarność, bo nasze działania mają tylko jeden cel – ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE KRAJU, POPRZEZ ZAPEWNIENIE SPOŁECZEŃSTWU ZDROWEJ I NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI POLSKIEJ ŻYWNOŚCI – przekazuje związek.

Źródło: NSZZ RI „Solidarność”

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl