yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCebula za grosze. Ile płacą importerzy?

Cebula za grosze. Ile płacą importerzy?

Ile cebuli sprowadzono do Polski w styczniu 2024 roku? Który kraj wysyła do Polski najwięcej towaru? Ile za importowaną cebulę płacą importerzy? Który kraj sprzedaje cebulę najtaniej? 

Ile ton cebuli trafiło do Polski w styczniu 2024 roku?

Na rynek nieustannie napływa towar spoza granic Polski. Tyczy się to również cebuli. Ile ton warzywa trafiło do kraju? W styczniu 2024 roku na polski rynek sprowadzono łącznie 16,10 tys. t cebuli. Towar importowano z 14 krajów. Ile za niego zapłacono? Wartość wszystkich dostaw, według Głównego Urzędu Statystycznego, wynosi 26,46 mln zł.

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o kraj pochodzenia cebuli, znajduje się oczywiście Holandia. Import z tamtejszych regionów jest zauważalny niemal cały czas. W styczniu 2024 roku sprowadzono z Holandii 9,92 tys. t cebuli o wartości 17,56 mln zł. Na drugim miejscu znajdziemy niestety Rosję, która wyeksportowała do Polski 2,15 tys. t towaru i zyskała dzięki temu 1,18 mln zł. Podium zamykają natomiast Niemcy. Z tamtejszych stron zaimportowano w styczniu 1,98 tys. t cebuli, której wartość wynosi 3,24 mln zł.

Co z pozostałymi krajami, z których importowano cebulę? W przypadku pozostałych 11 pozycji import w styczniu 2024 roku wyniósł łącznie 2,04 tys. t. Importerzy za towar z owych krajów zapłacili w sumie 4,49 mln zł. Spośród wszystkich wyróżnia się Kazachstan. Tamtejsza cebula jest bowiem dość tania i coraz częściej sprowadzana do kraju.

Import cebuli

Za ile kupowana jest cebula?

Najtańsza w styczniu 2024 roku była dla importerów cebula z Rosji, której cena wynosiła 0,55 zł/kg. Na drugim miejscu jest towar Kazachstanu, który kosztował 0,72 zł/kg. Podium zamyka natomiast cebula z Białorusi. Można było ją kupić za 0,94 zł/kg. Wyjątkowo tania pozostaje także cebula z Uzbekistanu, która kosztowała w styczniu 1,15 zł/kg.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ceny importowanej cebuli

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl